Karinę invaziją Ukrainoje ir toliau tęsiančiai Rusijai – dar vienas smūgis. Šeštadienį vakare „Visa“ išplatino pranešimą, kuriame pranešė, jog stabdo operacijas Rusijoje, o kiek vėliau ir prie šios JAV bendrovės prisidėjo ir „Mastercard“.
Remiantis bendrovių pateikta informacija, operacijos, kurios bus atliekamos Rusijoje išduotomis „Visa“ ar „Mastercard“ kortelėmis, nebeveiks už šalies ribų, o visos kortelės, kurios išduotos ne Rusijoje esančių įstaigų – nebeveiks Rusijoje. Abi JAV kompanijos nurodė, kad tokie veiksmai atliekami „atsižvelgiant į dabartinio konflikto beprecedentį pobūdį ir neaiškią ekonominę situaciją“.
Sekmadienį į tokias naujienas sureagavo ir keletas Rusijos bankų, kurie paskelbė apie ketinimus išduoti Kinijos kortelių operatoriaus „UnionPay“ korteles, praneša „Reuters“. Remiantis naujausia informacija, ketinama naudoti „UnionPay“ sistemą, kartu su rusiškuoju „Mir“ tinklu.
Tokią informaciją patvirtino ir didžiausias Rusijos bankas „Sberbank“, kuris aukščiau minimų veiksmų ketina imtis jau visai netrukus. Apie perėjimą prie „UnionPay“ jau patvirtino ir „Alfa Bank“, o taip pat ir „Tinkoff“.
Priminsime, jog „Mir“ yra Rusijos mokėjimų sistema, kuri užima maždaug 24 proc. šalies rinkos ir jau yra išdavusi daugiau nei 100 mln. kortelių šios šalies gyventojams. „Mir“ sistema kurti pradėta dar 2014 metais, o tokius veiksmus paskatino baimė, jog pasaulis gali pritaikyti sankcijas ir elektroniniai mokėjimai rusams taptų nepasiekiami. 2015 metais buvo išleistos pirmosios mokėjimų kortelės, o 2016 metų pabaigoje Rusijos bankas „Sberbank“ pradėjo jas išdavinėti savo klientams.
Šiai dienai „Mir“ kortelėmis galima atsiskaityti tokiose šalyse kaip Baltarusija, Turkija, Vietnamas, Armėnija, Kipras, Tadžikistanas, Kazachstanas ar Uzbekistanas. Žvelgiant į šių dienų kontekstą, platesnio šalių sąrašo tikėtis būtų buvę labai sunku, tačiau šiai dienai „Mir“ gali pasiūlyti daugiau laisvės nei „Visa“ ar „Mastercard“.