Interviu su „IEEE Spectrum“ Dr. YJ Mii, TSMC tyrimų ir plėtros vyresnysis viceprezidentas, sakė manantis, kad lustų trūkumas nesibaigs iki tol kol naujos kartos lustų gamyklos pradės veikti. Šiuo metu jos arba pradėtos statyti, arba yra statomos ir darbus pradės po dvejų ar trejų metų.
Įdomu tai, kad Mii, kaip daugelis kitų, nekaltina pandemijos dėl komponentų trūkumo, o atkreipia dėmesį į tai, kad šiais laikais lustai naudojami beveik visuose gaminiuose. Tai savo ruožtu lėmė daug didesnius puslaidininkių poreikius, nes nėra pakankamai infrastruktūros jų gamybai.
Jis taip pat mano, kad visa pramonė praleido faktą, kad įvairių puslaidininkių paklausa augo taip pat greitai, kaip ir per pastaruosius kelerius metus. Kita vertus, atrodo, kad puslaidininkių gamintojai suprato, kas vyksta, ir daug investuoja, kad galėtų patenkinti paklausą tiek artimiausiu, tiek ilgesniu laikotarpiu.
Įdomu tai, kad jis taip pat pamini, kad net tokiai įmonei kaip TSMC, yra sunku tobulinti savo gamybos metodus. Jis cituojamas sakydamas: „Anksčiau mes galėjome pasiekti naujos kartos litografiją, tiksliai suderindami procesą, bet dabar kiekvienai kartai turime rasti naujų būdų, susijusių su tranzistorių architektūra, medžiagomis, procesais ir įrankiais. Anksčiau tai daugiau mažiau buvo didelis optinis susitraukimas, bet tai nebėra paprastas triukas.“
Panašu, kad puslaidininkių gamintojai turės sugalvoti keletą naujų, novatoriškų būdų, kad galėtų ir toliau gaminti geresnius ir greitesnius puslaidininkius netolimoje ateityje.