Ekonomikos ir inovacijų ministerijai priėmus sprendimą dėl paraiškų finansavimo, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pradeda pasirašyti sutartis su priemonės „E. komercijos modelis COVID-19“ projektų vykdytojais.
Priemonė skirta paskatinti įmones diegti informacines technologijas verslo sandoriams valdyti elektroniniu būdu, siekiant padidinti pajamų augimą.
Buvo gautos 1676 paraiškos, teigiamai įvertintos 1217, tarp kurių 46 proc. – nauji klientai, o 45 proc. – labai mažos įmonės.
Šiai priemonei buvo numatyta 40 mln. Eur paramos suma, o teigiamai įvertinta paraiškų už 47,17 mln. Eur. Įvertinus kvietimo biudžetą, 1021 projektui paskirstyta 39,7 mln. eurų, o į rezervinį sąrašą įtraukti 196 projektai už 7,4 mln. eurų, jiems finansuoti ketinama ieškoti papildomų lėšų.
„Priemonės kvietimas buvo rekordinis pagal gautų paraiškų skaičių, vadinasi, verslas pasinaudojo proga gauti finansinę paramą modernizuotis ir pandemijos sukeltiems sunkumams įveikti“, − komentuoja laikinasis LVPA vadovas Saulius Merkys. Anot jo, daugiau nei tūkstančiui įmonių suteikiama galimybė sustiprinti pozicijas rinkoje, padidinti pajamas, nes be inovatyvių sprendimų verslas šiandien gyvuoti tiesiog negali.
Dabar sparčiai bus rengiamos ir pasirašomos sutartys su projektų vykdytojais. „Įveikėme iššūkį, vertindami didžiulį kiekį paraiškų, esame pasirengę ir toliau nemažinti tempo, kad ES investicijos verslą pasiektų kuo greičiau“, − tikina S. Merkys.
LVPA Verslo produktyvumo projektų skyriaus vedėja Sigita Skrebė prognozuoja, kad sutartys bus pasirašytos vasario-kovo mėnesiais: pareiškėjų bus prašoma pateikti informaciją, reikalingą sutarčiai sudaryti, po to jiems bus nusiųsta sutartis pasirašyti.
Projektų administravimas bus paprastesnis
Priemonės lėšomis remiamas e. komercijos modelių diegimas labai mažose, mažose ir vidutinėse įmonėse (MVĮ), perorientuojant procesus ir juos skaitmeninant per klientų savitarnos sprendimus gaminių ir paslaugų elektroninėse prekybos platformose, įskaitant gamybos ir paslaugų užsakymų valdymo sprendimus, taip pat - per išteklių valdymo sistemos integravimo į gaminių ir paslaugų elektroninės prekybos platformas sprendimus.
„Priemonėje taikomos fiksuotosios sumos ir fiksuotieji įkainiai, tad projekto administravimas bus paprastesnis, t. y. nereikės teikti pirkimų planų, nebus vykdoma pirkimų priežiūra. Išlaidos bus apmokamos pateikus rezultatus: nuorodas į sukurtas el. parduotuves, ekranvaizdžius ar kitus rezultatus pagrindžiančius dokumentus“, − supažindina su projektų vykdymo ypatumais S. Skrebė.
Teigiamai įvertintų paraiškų vykdytojai daugiausiai ketina investuoti į programinės įrangos įsigijimą ir pritaikymą arba esamos modifikavimą – tam numatyta skirti 55 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, o 41 proc. išlaidų sudaro investicijos į programavimo darbus.
S. Skrebė atkreipia dėmesį, kad projekto veikla turės būti pradėta įgyvendinti ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo projekto sutarties pasirašymo dienos ir įgyvendinama ne ilgiau nei metus.