Elektronika.lt
 2025 m. kovo 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 19 d. 10:11
Išrinkti geriausi praėjusių metų Lietuvoje sukurti žaidimai
Kovo 18 d. 19:39
Vokietijoje pristatyta dirbtinio intelekto ateitis: kaip technologijos keičia mūsų kasdienybę?
Kovo 18 d. 16:42
Tyrimas: daugiau nei pusė vaikų mano, kad tėvai telefonu naudojasi daugiau nei jie patys
Kovo 18 d. 12:26
30 m. pirmajam GSM skambučiui Lietuvoje: kažkada mobilusis kainavo keturias algas, o ryšys dingdavo dėl saulės
Kovo 18 d. 09:21
Ikoniškoji ralio legenda atgimsta: pirkėjai jau netrukus galės užsisakyti ribotos versijos elektrinį „Renault 5 Turbo 3E“
Kovo 17 d. 19:18
Dirbtinio intelekto „kontrabanda“: kas tai ir kuo pavojinga įmonėms?
Kovo 17 d. 16:23
DI naikina specialybes: ar dar reikės multimedijos specialistų?
Kovo 17 d. 12:25
Kaip sukurti ir naudoti kontakto plakatą „iPhone“
Kovo 17 d. 08:39
Autonominės transporto priemonės viešajame transporte
Kovo 16 d. 13:18
Kaip užtikrinti interneto svetainių ir el. parduotuvių saugumą?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Norintiems mažesnių sąskaitų už elektrą – 5,3 mln. eurų paskata tapti gaminančiais vartotojais

Publikuota: 2022-01-10 17:29
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Energetikos ministerija praneša, kad jau pirmadienį, sausio 10 d., fiziniams asmenims vėl atveriama galimybė gauti finansavimą saulės elektrinių įsirengimui ar įsigijimui ir tapti gaminančiu vartotoju.

Norintiems mažesnių sąskaitų už elektrą – 5,3 mln. eurų paskata tapti gaminančiais vartotojais
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Pirmiesiems šiemetiniams kvietimams iš Europos Sąjungos (ES) fondų skiriama 5,3 mln. eurų, iš kurių 4,1 mln. eurų – saulės elektrinių įrengimui namų ūkiuose, ir 1,2 mln. eurų – elektrinių įsigijimui iš nuotolinių parkų.

„Siekiame, kad 2030 m. kas trečias namų ūkis savo elektros energijos poreikiams užtikrinti naudotų atsinaujinančią energiją. Skatindami namų ūkių energetinį savarankiškumą, ne tik didiname vietinės žaliosios energetikos generaciją, bet auginame ir visos šalies energetinę nepriklausomybę“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Gyventojai bus kviečiami iki vasario 11 d. teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).

„Kvietimus pradėsime, investuojant apie 5,3 mln. eurų, tačiau vėliau planuojame šias lėšas padidinti ir taip paskatinti didesnį gyventojų skaičių“, – teigia viceministrė.

Skaičiuojama, kad, priklausomai nuo suvartojamos elektros, gaminančių vartotojų sąskaitos už elektrą bent trečdaliu mažesnės.

Kaip ir praėjusiais metais, finansinis skatinimas sieks 323 eurus už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios – tiek esančios ant stogo, tiek nutolusios saulės elektrinės iš saulės parkų. Finansavimas bus skiriamas už iki 10 kW galios bet kurio tipo saulės elektrinę. Tai reiškia, kad maksimali suma, kurią gali susigrąžinti gyventojas, siekia 3 230 eurų.

Finansavimu taip pat gali pasinaudoti ir tie gyventojai, kurie jau turi įsirengę saulės elektrines, tačiau nori padidinti jų galią. Už kiekvieną įrengtą papildomą kW jie gali gauti 243 eurus. Tokiu atveju ES lėšos taip pat bus skiriamos iki 10 kW suminei galiai pasiekti. Tokiu finansiniu mechanizmu galės pasinaudoti visi butų, gyvenamųjų arba sodo namų savininkai, atitinkantys priemonių finansavimo sąlygose numatytus reikalavimus.

Proveržis saulės energijos rinkoje

Lietuvoje saulės jėgainėmis elektrą sau pasigaminantys ir ją naudojantys gyventojai, vadinami gaminančiais vartotojais, vis dažniau renkasi investuoti į žalios energijos gamybą. Per pastaruosius dvejus metus fizinių ir juridinių asmenų, kurie ant savo vartojimo objektų įsirengė saulės modulius, kiekis padidėjo penkis kartus. Nors šiemet augimo tempas išliko stabilus nuo pernai metų, lyginant su 2019 m., įvykęs gaminančių vartotojų skaičiaus šuolis yra itin didelis. Šių metų gruodį bendras tokių vartotojų skaičius pasiekė 14 tūkst., iš kurių beveik 93 proc. yra privatūs gyventojai, o likę 7 proc. – įmonės.

Naujausi duomenys taip pat rodo, kad ženkliai auga prijungiamų elektrinių galia, o tam didelės įtakos turi teikiamas finansinis skatinimas. 2020 m. gyvenamuosiuose namuose įrengtų elektrinių vidutinė galia buvo 8 kW, o šiemet – 10kW. Atitinkamai verslo klientų elektrinių vidutinė galia siekė 34 ir 43 kW.

Paraiškas bus galima teikti per Agentūros informacinę sistemą APVIS.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Europietiška elektromobilių baterijų svajone – žlugo: „Northvolt“ iškelta bankroto byla

Europos siekis tapti pagrindine žaidėja elektromobilių akumuliatorių rinkoje patyrė didelę nesėkmę. Švedijos startuolis „Northvolt“, kadaise vadintas vilties švyturiu prieš Azijos baterijų dominavimą, savo šalyje paskelbė bankrotą.

2024-ieji tapo rekordiniais „Škoda“ metais

2024-ieji buvo geriausi finansiniai metai bendrovės „Škoda Auto Group“ istorijoje. Jos pardavimo pajamos siekė rekordinius 27,8 milijardo eurų (+4,7 proc., palyginti su 2023 m.), o veiklos pelnas – 2,3 mlrd. eurų (+30 proc.).

Vasarį didmeninės elektros energijos kainos Lietuvoje augo 71 proc.

Vasario mėnesį vidutinė didmeninė elektros kaina, palyginus su praėjusiu mėnesiu, augo visose Baltijos šalyse: Latvijoje ir Estijoje 65 proc. iki atitinkamai 151,76 Eur/MWh ir 151,85 Eur/MWh, o Lietuvoje – 71 proc. iki 152,47 Eur/MWh.

2025 m. kovas
2025-03-19 08:21
„Estoty“ pajamos per metus išaugo trečdaliu: prie to prisidėjo nauja įmonės veikla
2025-03-18 18:03
Praėjusią savaitę pigo beveik visi energijos ištekliai
2025-03-17 14:31
Netaršioms vidaus vandenų transporto priemonėms skirta 11 mln. eurų
2025-03-16 09:37
Vasarį išaugo šiluminių elektrinių svarba, padidėjo elektros kainos, bet nafta pigo
2025-03-15 21:09
Buvę „Devbridge“ savininkai investuoja į įmonę Kaune, šiemet ketina pasamdyti 30 specialistų
2025-03-15 07:29
„Tesla“ išgyvena katastrofinį periodą: smuko bendrovės elektromobilių pardavimai Europoje
2025-03-14 21:03
„European Energy“ Lietuvoje parduoda vėjo ir saulės jėgainių parką
2025-03-14 18:20
Daugiau kaip 5 mln. eurų ESO investicijų Vilniaus ir Klaipėdos rajonuose – uždegta žalia šviesa verslo plėtrai
2025-03-14 15:03
Penkiose ES šalyse vasarį elektra buvo brangesnė nei Lietuvoje
2025-03-13 09:22
„Ignitis renewables“ pasirašė sutartį dėl hibridinio parko vystymo projekto Lietuvoje įsigijimo
2025-03-12 15:35
Praėjusią savaitę – mažiausia per keturis mėnesius vidutinė elektros kaina biržoje
2025-03-12 12:47
Vėjuoti ir saulėti orai net 62 proc. mažino elektros energijos kainas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama