Įmonės, įstaigos ir organizacijos, kuriančios inovatyvius produktus ar technologijas, kurios leis sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį, jau gali teikti paraiškas subsidijoms. Šiam tikslui iš Klimato kaitos programos skirta 2 mln. eurų.
Didelėms įmonėms skiriamas finansavimas sudaro 25 proc., vidutinėms įmonėms bus dengiama 35 proc. projekto išlaidų, o mažosioms – 45 proc. Veiklos finansavimas gali būti padidintas dar 15 proc., jei įmonė efektyviai bendradarbiauja su partneriais bei plačiai skelbia veiklos rezultatus visuomenei. Maksimalus subsidijos dydis vienam projektui yra 1 mln. eurų.
Remiama mokslinė veikla ir eksperimentinė plėtra, siekianti mažinti CO2 emisijas, išskiriamas į aplinką. Pareiškėjai jau turi būti sukūrę produkto prototipo bandomąją versiją, o projekto pabaigoje bandomieji sukurto naujo produkto pavyzdžiai turi būti įvertinti vartotojo ir (ar) užsakovo.
Projektai turės būti įgyvendinti per 24 mėn. Biudžetas turi būti suplanuotas visam projekto laikotarpiui.
Kvietimas teikti paraiškas galios iki 2022 m. vasario 8 d. Paraiškos bus atrenkamos konkurso būdu, pagal patvirtintus kriterijus. Paraiškos pateikimo laikas projekto vertinimui įtakos neturi.
Paraiškas subsidijai gauti galima teikti per informacinę sistemą APVIS. Subsidijos skiriamos pagal Aplinkos ministerijos parengtą tvarkos aprašą.
Taip siekiama skatinti su moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra susijusių naujų produktų, technologijų kūrimą ar esamų tobulinimą ir inovacijas klimato kaitos mažinimo srityje.
Šios investicijos – viena iš Klimato kaitos programos priemonių išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiui mažinti. Šiemet klimato kaitos švelninimo priemonėms skirta 161,6 mln. eurų.