Elektronika.lt
 2025 m. vasario 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 18 d. 18:13
KTU mokslininkas: švarusis kambarys – kas tai?
Vasario 18 d. 15:24
Automobilių inovacijos: gamintojai dirba su šimtais startuolių, kad išlukštentų vieną gerą idėją
Vasario 18 d. 12:31
Telefonas, kuris dirba už jus: 5 gudrybės, kaip palengvinti kasdienybę neįdedant pastangų
Vasario 18 d. 09:25
Sukūrėte pasitelkę dirbtinį intelektą. Kam priklauso autorių teisės?
Vasario 17 d. 20:27
Ličio jonų baterijos, paspirtukai ir šaltis: ar mažesnė talpa – vienintelė rizika?
Vasario 17 d. 17:34
Kaip „iOS 18“ ir „iPadOS 18“ užrakinti ar paslėpti praktiškai bet kurią aplikaciją
Vasario 17 d. 14:21
Elektromobilio įkrovimas – jei ne kieme, tai prekybos centro aikštelėje
Vasario 17 d. 11:48
„Garmin“ pristato naujos kartos išmanųjį laikrodį: dar daugiau išskirtinių funkcijų
Vasario 17 d. 08:39
SAP ir „Databricks“ spartina DI pritaikymo versle tempą: pristato „Business Data Cloud“
Vasario 16 d. 13:29
Mobilieji mokyklose: drausti, o gal ugdyti naudojimo kultūrą?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Modus Remote Solar Fund I“ įsigijo saulės jėgainių parką

Publikuota: 2021-09-03 21:04
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos banko licencijuotos fondų valdymo įmonės „Modus Asset Management“ įsteigtas ir valdomas uždarojo tipo fondas „Modus Remote Solar Fund I“ paskelbė apie pirmąją savo investiciją į jau pastatytas ir pilnai išnuomotas nutolusias saulės jėgaines. Pirmasis jų parkas bus išsidėstęs visoje Lietuvoje ir sudarys 13,6 MW.

Šiaulių elektrinė

Pirmoji fondo investicija bus nukreipta į keturias Lietuvoje esančias geografiškai nuo elektros energijos vartojimo vietos nutolusias saulės elektrines. Galingiausia jų ir apskritai didžiausia šalyje – Šiaulių elektrinė (5 MW), antra pagal dydį – Žeimių jėgainė (4,2 MW, Jonavos rajonas) ir dvi mažesnės Širvintų (2,6 MW) bei Subačiaus (1,8 MW, Kupiškio rajonas) saulės elektrinės. Pirmasis nutolusių saulės elektrinių parkas bus išnuomotas daugiau nei 20 verslo klientų, kuriems ne tik klimato kaitos stabdymas ir tvarumas yra neatsiejama veiklos dalis, bet ir galimybė sutaupyti įsigyjant žaliąją energiją už konkurencingą rinkos kainą.

„Fondo investicijos vertė Lietuvos saulės energetikai yra reikšminga, visgi tai didžiausios nutolusios saulės elektrinės portfelis šalyje. Jas pardavę vystytojai galės imtis kitų projektų ir taip ženkliai prisidėti prie žaliosios energetikos vystymo“, – aiškina Povilas Pečiulis, vienintelio Baltijos šalyse atsinaujinančių išteklių valdyme besispecializuojančio fondų valdytojo „Modus Asset Management“ vadovas.

„Modus Remote Solar Fund I“ skirtas informuotiems investuotojams, minimali investavimo suma yra 125 tūkst. eurų, o investicijos trukmė – penkeri metai.

„Fondo siekiama grynoji grąža yra 10 %. Bus siekiama mokėti 8% dydžio metinius dividendus. Šiuo metu šalyje dominuoja nekilnojamojo turto fondai, tad investavimas į alternatyvios energetikos fondą yra puiki alternatyva išskaidyti savo investicijų portfelį“, – teigia P. Pečiulis.

Apsiriboti viena investicija neketina

„Modus Remote Solar Fund I“ investicija į 13,6 MW galios jau pastatytų ir pilnai išnuomotų nutolusių saulės jėgainių parką apsiriboti neketina. Fondas savo investicijas į nutolusias saulės elektrines ateityje ketina didinti iki 100 MW ir toliau išlaikyti lyderio pozicijas, valdant didžiausią nutolusių saulės elektrinių portfelį šalyje.

„Citadele“ bankas fondui suteikė ilgalaikį 12,8 mln. EUR vertės finansavimą. „Vienas mūsų tikslų – skatinti žaliąją ekonomiką ir investicijas į aplinką tausojančius, tvarius, atsinaujinančių energijos šaltinių projektus. „Modus Remote Solar Fund I“ – didžiausias nutolusių saulės energetikos parkų Lietuvoje valdytojas ir puiki investicija į tvaresnę visų mūsų ateitį. Džiaugiamės, kad fondas pasirinko „Citadele“ banką šio projekto finansiniu partneriu ir kartu galėsime prisidėsime prie Lietuvos žaliosios energetikos tikslų siekimo“, – sako „Citadele“ banko valdybos narys, Baltijos šalių verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis.

Užtikrintumo pasiekti išsikeltus tikslus prideda ir tai, kad pagal Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją jau 2030 metais 30 % Lietuvos elektros vartotojų bus nuosavų arba nutolusių saulės jėgainių savininkai.

„Modus Remote Solar Fund I“ yra jau trečias fondas, išimtinai skirtas investicijoms į saulės elektrinių parkus, o dabartinė investicija turėtų paskatinti vystytojus dar drąsiau plėtoti saulės elektrinių projektus Lietuvoje“, – teigia „Modus Asset Management“ vadovas.

„Taip pat šiuo metu vis didesniam dėmesiui krypstant į žaliąją energetiką, „Modus Asset Management aktyviai ieško investicijų galimybių ir į kitus atsinaujinančių išteklių projektus vystomus Lietuvoje“, – teigia P. Pečiulis.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Honda“ ir „Nissan“ susijungimas neįvyks: tai patvirtino abiejų kompanijų atstovai

Gruodžio mėnesį automobilių pasaulis džiaugėsi žinia apie galimą Japonijos milžinų „Honda“ ir „Nissan“ susijungimą. Deja, dabar abi bendrovės oficialiai paskelbė, kad derybos dėl susijungimo nutrauktos.

Dirbtinio intelekto sprendimus ketina kurti ir „Amazon“, dar šiemet investuos milijonus dolerių

Šiemet savo dirbtinio intelekto sprendimus kurti planuoja „Amazon“, o šios bendrovės vadovai yra pasiryžę tam skirti kosminio dydžio sumas. JAV technologijų ir prekybos milžinė šiais metais DI įrankiams ketina išleisti 100 mlrd. JAV dolerių.

„Tesla“ elektromobilių pardavimai Europoje – mažėja

Dar praėjusiais metais, „Tesla“ pristatė Europoje populiaraus „Model Y“ septynių vietų konfigūraciją, skirtą didesnėms šeimoms arba tiems, kuriems reikia papildomos keleivių vietos. Tačiau tai bendrovės pardavimų nepagerino.

2025 m. vasaris
2025-02-18 21:01
Siūlomų fiksuotos elektros kainos planų vidutiniai tarifai sumažėjo
2025-02-18 17:29
Praėjusią savaitę didmeninės elektros kainų vidurkis kilo visose Baltijos šalyse
2025-02-18 11:11
RRT: 2024 m. pašto rinką augino siuntiniai ir paštomatų plėtra regionuose
2025-02-18 08:49
„EdTech“ ir „GameTech“ startuolių susidomėjimas Inovacijų agentūros finansavimo galimybe viršijo lūkesčius
2025-02-17 18:15
Žiemiški ir mažiau vėjuoti orai net 55 proc. išaugino elektros energijos kainas
2025-02-13 18:27
Sausį Lietuva pasigamino 75 proc. jai reikalingos elektros energijos
2025-02-13 10:15
Didelė nacionalinė generacija sausį padėjo mažinti elektros kainas
2025-02-12 15:16
Kone perpus sumažėjusi vėjo jėgainių gamyba 24 proc. išaugino elektros energijos kainas
2025-02-12 09:23
Prancūzija investuos 109 mlrd. eurų į dirbtinį intelektą, kad pasivytų „OpenAI“, „DeepSeek“ ir kitus
2025-02-11 21:05
Sumažėjusi vėjo elektrinių generacija lemia aukštas pastarųjų dienų elektros kainas (1)
2025-02-11 15:22
Per praėjusią savaitę didmeninės elektros kainos Lietuvoje padidėjo 24 proc.
2025-02-11 13:28
„Nissan“ derybos su „Honda“ atsidūrė aklavietėje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama