Pietų Korėjos milžinė „Samsung“ gamina daugybę produkcijos, tačiau sėkmingiausiai parduoti jai sekasi išmaniuosius telefonus. Vien pirmojo šių metų ketvirčio metu, bendrovė pardavė 76 mln. telefonų. Tačiau ši bendrovė pinigus uždirba ne tik iš elektronikos pardavimų, tačiau ir iš įvairiausių komponentų.
Ir būtent komponentų gamyba gali gerokai padidinti „Samsung“ pelną. Analitikai daro prielaidą, jog antrojo šių metų ketvirčio metu, bendrovės pelnas gali išaugti maždaug 38 proc., o pagrindinė to priežastis – gerokai pakilusi atminties lustų kaina. Teigiama, kad operatyviosios (RAM) atminties mikroschemos, kurios naudojamos išmaniuose telefonuose pabrango net 27 proc., lyginant su ankstesniu ketvirčiu.
Atminties lustai gali būti ne vienintelis faktorius, kuris nulems „Samsung“ pajamų augimą. Teigiama, kad prie augančio bendrovės pelno turėtų prisidėti ir mikro procesoriai. Visų šių komponentų kainų augimas gali nulemti bendrą 22 proc. įmonės pelno augimą, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Prie to taip pat prisidėjo ir gamyklos Teksase, kuri kiek anksčiau nukentėjo nuo regione prasiautusio uragano, grįžimas prie įprastinio darbo ritmo.
Ir nors „Samsung“ pelnas turėtų ženkliai augti, tačiau išmaniųjų pardavimai antrojo ketvirčio metu gali būti ne patys geriausi. Analitikai įsitikinę, kad didžiausias telefonų gamintojas antrojo ketvirčio metu galėjo parduoti maždaug 59 mln. įrenginių, kas yra gerokai mažiau nei metų pradžioje. Tam neabejotiną įtaką turėjo ir komponentų trūkumas, kuris vis labiau juntamas visoje rinkoje, o taip pat ir sumažėjusi telefonų paklausa Indijoje.
„Samsung“ atstovai šią savaitę turėtų paskelbti savo finansinę ataskaitą už antrąjį metų ketvirtį, kuomet ir paaiškės tikslesni skaičiai. Kaip bebūtų, atminties lustų ir mikro procesorių kainų kilimas išliks labai svarbus faktorius ir net neabejojama, kad Pietų Korėjos milžinė sugebėjo tuo pasinaudoti bei gerokai išauginti ne tik savo pajamas, bet ir pelną.