Vienos didžiausių Baltijos šalyse didmeninės prekybos elektronikos įrenginiais bendrovių grupių „ACME Grupė“ konsoliduotos pajamos 2020 m. augo 40 proc. ir pasiekė 584 mln. Eur, 2019 m. pajamos siekė 416 mln. Eur. Grupės grynasis pelnas 2020 m. sudarė 9 mln. Eur, 2019 m. pastarasis rodiklis buvo 4 mln. Eur. Daugiausiai verslo augimui praėjusiais metais įtakos turėjo grupės verslų diversifikacija, naujų verslo krypčių paieškos ir elektronikos įrenginių paklausa, kuri išaugo prasidėjus COVID-19 pandemijai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Šiuo metu grupę sudaro 36 bendrovės, veikiančios Baltijos šalyse. Praėję metai mums tapo savęs išbandymo laikotarpiu. Neapibrėžtumas dėl pandemijos, elektronikos įrenginių trūkumas rinkoje, uždaryti kino teatrai, kasdien besikeičiantys reikalavimai darbuotojų ir klientų saugumui užtikrinti, arši konkurencija ir spartus darbo tempas leido suvokti, kad ir kas nutiktų rinkoje, mes nebijome ir esame pasiruošę veikti. Sugebėjome per vieną naktį užtikrinti, jog keli šimtai „ACME Grupės“ darbuotojų imtų dirbti nuotoliniu būdu be jokių sutrikimų. Mums pavyko žaibiškai reaguoti į nuolat besikeičiančią situaciją. Skyrėme daug dėmesio efektyvumui ir procesams, nors augimo stadijoje nebuvo paprasta tai įgyvendinti. Visa vadovų komanda dėjo milžiniškas pastangas, kad augimas būtų tvarus, o darbuotojai jaustųsi saugūs, žinotų, jog jais pasitikima ir neperdegtų. Visų mūsų susitelkimo ir didelių pastangų dėka, pavyko augti ir suvaldyti tą augimą“, – savo įžvalgomis apie sėkmingų praėjusių metų priežastis pasidalijo bendrovių grupės valdybos pirmininkas Tomas Palšis.
Apibendrindamas praėjusių metų „ACME Grupės“ rezultatus S. Artemiuk patikino, kad pirmojo karantino metu grupės IT skyriuje dirbantys specialistai užtikrino sklandų darbų tęstinumą administracijos darbuotojams ėmus dirbti nuotoliniu būdu. „Darbuotojų funkcijų atlikimas nebuvo sutrikdytas, o IT sistemos veikė nepertraukiamai. Taip pat buvo imtasi visų saugumo priemonių, kad apsaugotume žmones nuo užsikrėtimo COVID-19. Daug dėmesio skyrėme darbuotojų sveikatai ir gerovei: suteikėme visas reikiamas priemones darbui nuotoliniu būdu, investavome į vidinę komunikaciją, darbuotojų fizinį aktyvumą, rūpinomės emocine sveikata, nuotoliniu būdu organizavome vidinius mokymus ir bendrųjų kompetencijų stiprinimo renginius. Manau, stipri mūsų organizacijos kultūra, naujų verslo krypčių paieškos, verslų diversifikacija ir geras IT sistemų išvystymas lėmė, jog praėję pandemijos metai mūsų organizacijai didelės grėsmės nesukėlė“, – sakė „ACME Grupės“ direktorius.
Ateities planuose – siekis neprarasti budrumo ir plėtoti naujas verslo kryptis
Pandemija ir vis dar įtempta pasaulinė elektronikos įrenginių gamybos bei tiekimo situacija, pasak S. Artemiuk, neleidžia prarasti budrumo. 2021 m. pirmojo pusmečio rezultatai yra geri ir atitinka verslo augimo lūkesčius, tačiau antrąjį pusmetį ypač sudėtinga prognozuoti, nes laisvėjant karantinui, žmonių vartojimo įpročiai keičiasi – turimas pajamas nukreipiant į didesnį paslaugų vartojimą.
2021 m. „ACME Grupė“ startavo su investicijomis į naujas verslo kryptis. Viena jų – atsinaujinančios elektros energijos projektų vystymas. Šiuo metu jau vykdomi darbai saulės ir vėjo jėgainių parkų išvystymui. Taip pat inicijuoti keli nekilnojamojo turto projektai, kurie rinkai bus pristatyti artimiausioje ateityje.