Vokietijos koncerno „Siemens“ veikla pateko į Prancūzijos, Norvegijos ir Lenkijos Konkurencijos tarybų akiratį. Jos įtaria, kad kompanija pažeidė vietos antimonopolinius įstatymus, rašo „Associated Press“.
Naujose šalyse pradėti tyrimai yra papildomi šiuo metu teisėsaugininkų vykdomiems tyrimams dėl „Siemens“ korupcinės veiklos.
Prancūzai pradėjo tirti, ar trys tarpmiestinių traukinių gamyba užsiimančios kompanijos, tarp jų ir Paryžiuje įsikūrusi „Siemens Transportation Systems“, nepažeidė antimonopolinių įstatymų. Ieškodami įrodymų teisėsaugininkai kompanijų biuruose atliko kratas, tačiau kol kas daugiau informacijos nepateikia.
Norvegijos Konkurencijos taryba įtaria, kad šalies teisės aktus, kartu su kitais priešgaisrinių sistemų gamintojais, galėjo pažeisti „Siemens Building Technologies“. Lenkijos rinkoje konkurenciją prižiūrinti institucija suabejojo vokiečių koncerno veiklos teisėtumu diagnostinės medicinos įrangos priežiūros srityje.
Lenkija – jau antroji Lietuvai labai artima rinka, kurioje pradėtas tyrimas dėl Vokietijos kompanijos veiklos. Kiek daugiau nei prieš mėnesį Rusijos verslo dienraštis „Kommersant“ pranešė, kad stambūs kyšiai galėjo būti duoti ir Rusijos kompanijų bei valstybinių struktūrų vadovams.
Faktų dėl neteisėtų koncerno mokėjimų taip pat ieškoma Vokietijoje, Italijoje, Šveicarijoje ir JAV. Įtariama, kad Vokietijos koncernas, siekdamas laimėti stambius kontraktus, šiose šalyse kyšiams išleido 420 mln. EUR (1,6 mlrd. Lt).
Dėl galimų kartelinių susitarimų „Siemens“ veiklą taip pat tiria Europos Komisija bei Japonijos Sąžiningo verslo komisija (Japan's Fair Trade Commission). Šiemet Europos Komisija jau skyrė „Siemens“ 397 mln. EUR (1,4 mlrd. Lt) dydžio baudą už tai, kad koncernas inicijavo ir dalyvavo karteliniame susitarime tarp elektros tinklų įrangos gamintojų.