Beveik visame pasaulyje antimonopoliniai įstatymai yra sukurti taip, kad kiekvienas žaidėjas savarankiškai nusprendžia, už kokią kainą jis turėtų parduoti produktą. Teoriškai turėtų viskas vykti taip, tačiau praktiškai viskas yra kitaip ir kainų sąmokslo atvejai nėra reti.
Būtent tuo kaltinamos bendrovės „Samsung Electronics“, „SK Hynix“ ir „Micron Technology“, kurios valdo beveik 100 % DRAM lustų rinkos. Pasak analitikų, „Samsung“ praėjusiais metais užėmė 42,1 % DRAM rinkos, o „SK Hynix“ ir „Micron Technology“ – atitinkamai 29,5 % ir 23 %.
Prieš minėtas tris kompanijas buvo pradėtos bylos, o inicijavo jas šalys, kurių interesams atstovauja „Hagens Berman“ advokatai. Ieškinyje sakoma, kad trys bendrovės iš tikrųjų visiškai kontroliuoja DRAM lustų rinką ir ši padėtis leido joms pradėti monopolinį sąmokslą, kad būtų sumažintas lustų tiekiamas į rinką ir taip išprovokuotas dirbtinis jų kainų padidėjimas. Visa tai buvo padaryta tam, kad gauti kuo daugiau pelno vartotojų sąskaita.
Tuo įsitikinę 14 grupinio ieškinių pareiškėjų, 2016–2017 m. įsigijusių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų. Ir tai nėra pirmas kartas, kai „Hagens Berman“ advokatų kontora bando patraukti baudžiamojon atsakomybėn „Samsung Electronics“, „SK Hynix“ ir „Micron Technology“ dėl slapto susitarimo. Panašios pretenzijos buvo pateiktos 2018 ir 2019 m. Teismas 2020 m. jau paskelbė nuosprendį dėl pirmojo ieškinio ir stojo gamintojų pusėn. Natūralu, kad įmonės neigia visus kaltinimus teigdamos, kad pati rinka ir joje esanti situacija lemia atminties modulių kainas.