Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog išmaniųjų telefonų rinka su pandemija susitvarkė tiesiog puikiai. Vieniems pasisekė labiau, kitiems – mažiau, tačiau viskas lyg ir grįžo į savas vėžes – gamintojai sėkmingai pristato naujus telefonus, kurių pardavimų rezultatais tikrai nesiskundžia. Vis dėlto tai tėra gražus fasadas. Apie dėl karantino sumenkusios mikroschemų gamybos sukeltą komponentų trūkumą jau kurį laiką kalba dauguma automobilių gamintojų, kurie netgi buvo priversti stabdyti gamybą. Panašu, kad tam imuniteto neturi ir išmaniuosius telefonus gaminančios kompanijos, o blogiausia, jog tai pajus ir vartotojų piniginės.
Viename interviu „Oppo“ dukterinės kompanijos „Realme“ Kinijos padalinio prezidentas atskleidė, jog mikroschemų ir baterijų trūkumas sukėlė chaosą nusistovėjusioje tiekimo grandinėje. Dėl šios priežasties pirkėjai turėtų tikėtis išmaniųjų telefonų kainų šuolio antroje šių metų pusėje. Kokiu būdu komponentų tiekimo problemos paveiks įrenginių kainas? Anot „Realme“ vadovo, sumažėjusi pasiūla, bet nemažėjanti paklausa leis tiekėjams kelti išmaniesiems telefonams būtinų dalių kainas, kas neabejotinai atsilieps galutiniam vartotojui.
Liūdnų žinių turi ir kiti gamintojai. Prieš porą savaičių rašėme, kad su minėtų komponentų trūkumu susiduria „Samsung“ ir dėl to bus atšaukta „Galaxy Note“ seriją. Šiuo metu labai trūksta grafikos procesorių ir žaidimų konsolių segmente.
Pasisakyti apie sudėtingą situaciją šiek tiek anksčiau nusprendė ir „Xiaomi“ prezidentas. Duotame interviu jis išreiškė susirūpinimą dėl puslaidininkių komponentų stygiaus rinkoje. Komponentų trūkumas didina gamybos kaštus, daro neigiamą įtaką galutinei produkto kainai pirkėjams. Jei situacija rinkoje artimiausiu metu nesikeis, „Xiaomi“ planuoja didinti savo išmaniųjų telefonų kainas. Kinijos milžinė teigia, kad iš paskutiniųjų stengsis išlaikyti kaip įmanoma mažesnes įrenginių kainas, bet neatmeta galimybės, kad ateityje jos augs dėl išskirtinės situacijos rinkoje.
Turit omenyje, kad „Xiaomi“ ir taip galima vienus iš pigiausiu telefonų rinkoje, norint uždirbti bent kažkokį pelną, jiems komponentų kainos yra itin svarbios. Kompanijoms, kurių pelno varža yra didelė nuo vieno parduoto įrenginio, pvz. „Apple“, nėra tokios jautrios dalių kainų pokyčiams. Kaip bebūt gaila, netolimoje ateityje galime sulaukti išmaniųjų telefonų kainų šuolio biudžetinės ir vidutinės rinkos kainų segmente. Kol kas tik vienintelė „Apple“ teigia, kad jos nepalietė puslaidininkių tiekimo sutrikimai, tačiau analitikai prognozuoja, kad ir jai nepavyks iš šios balos išlipti sausai.
Kiek visa tai truks, turint galvoje atsigaunančią ekonomiką ir didėjančią gamybą? „Xiaomi“ galva mano, jog viskas per kelis mėnesius nepasibaigs ir už pandemijos metu sustabdytą gamybą, pirkdami telefonus, papildomai mokėsime dar ateinančius dvejus metus, Taigi, jei planuojate šiemet keisti išmanųjį telefoną, paskubėkite jį įsigyti – kol kas gamintojai naudoja per ilgą laiką sandėliuose sukauptas komponentų atsargas, tas įrenginių kainos vis dar nėra pakilusios.