Vokietijos koncerno „Siemens“ dabartinis vykdomasis direktorius Klausas Kleinfeldas paliks kompaniją rugsėjo 30-ąją – tuomet, kai nustos galiojusi darbo sutartis. Tai vakar oficialiai pareiškė pats K. Kleinfeldas, sukeldamas didelį šurmulį tarp koncerno akcininkų. Nors ši žinia paskelbta vakar dienos popietę, iki vakaro „Siemens“ akcijų vertė smuktelėjo 3,4 procento.
K. Kleinfeldo sprendimas pasitraukti yra susijęs su kompaniją drebinančiu korupcijos skandalu. Prokuratūra įtaria, kad koncerno darbuotojai per trečiąsias šalis kyšiams sumokėjo 462 mln. EUR (1,6 mlrd. litų).
Apžvalgininkų teigimu, priimti sprendimą nepratęsti sutarties dabartinį vykdomąjį direktorių paskatino ir praėjusią savaitę pasitraukęs valdybos pirmininkas Heinrich von Pierer, taip pat pastarieji „Siemens“ Stebėtojų tarybos pareiškimai, kad kompanijai reikia naujos „švarios“ pradžios.
„Tokiose situacijose įmonei reikia aiškumo dėl vadovybės. Todėl aš nusprendžiau, kad pasibaigus mano sutarčiai su kompanija, jos nepratęsiu“, - elektroniniame laiške teigė K. Kleinfeldas.
„Morgan Stanley“ analitikas Benas Uglow teigia, kad žinia apie K. Kleinfeldo pasitraukimą yra „liūdinanti“. „Nors taryba teigia, kad kompanijai reikia „naujos pradžios“, tačiau investuotojai siekia tęstinumo“, - „The Financial Times“ sakė B. Uglow.
Daugelis investuotojų vertina K. Kleinfeldą kaip stiprų vadovą, kurio vadovavimo metais kompanijos akcijų vertė žymiai išaugo. Investuotojai baiminasi, kad dėl pokyčių vadovybėje gali užsitęsti pradėti sėkmingo kompanijos restruktūrizavimo procesai.
K. Kleinfeldas ir H. von Pierer - jau ne primosios „Siemens“ korupcijos skandalo „aukos“. Prokurorai jau anksčiau sulaikė keletą kompanijai vadovavusių asmenų, kurie prisipažino davę kyšius stambiems ir pelningiems kontraktams laimėti, taip pat papirkinėję darbuotojų profsąjungos atstovus.
Šiandien kompanija taip pat paskelbė, jog išplės vidinį tyrimą dėl galimų neteisėtų mokėjimų. Galima „Siemens“ korupcine veikla jau domisi 5 šalių teisėsaugos institucijos: Vokietijos, JAV, Italijos, Lichtenšteino ir Graikijos.