Kompanija „Honor“ buvo įkurta 2013 metais ir priklausė „Huawei“, kaip dukterinė įmonė. „Honor“ daugiausia specializavosi vidutinės klasės išmaniųjų telefonų gamyboje ir buvo tarsi šiek tiek pigesnė „Huawei“ įrenginių alternatyva. Tačiau 2020 metais dėl Covid-19 pandemijos ir JAV įvestų sankcijų, „Huawei“ buvo priversta parduoti „Honor“ kitai kinų įmonei „Shenzhen Zhixin New Information Technology Co, Ltd“. Tuo metu kalbėta, jog toks sandoris naudingas abiem pusėms, nes „Honor“ nustos galioti JAV sankcijos, o „Huawei“ gaus nemažą sumą pinigų ir nusikratys naštos ant pečių.
„Honor“ generalinis direktorius George Zhao neseniai Kinijos žiniasklaidai davė interviu apie įmonės likimą, iššūkius, su kuriais „Honor“ susiduria kaip nepriklausoma įmonė, bei, žinoma, ateities planus. Kadangi „Honor“ jau nebepriklauso „Huawei“ tai reiškia, kad jai nebegalioja ir JAV taikomi draudimai prekiauti su šios šalies kompanijomis. „Honor“ nesnaudžia ir tuo nusprendė pasinaudoti – pasirašė sutartį su „Qualcomm“ dėl „Snapdragon 888“ procesorių tiekimo. Tai labai didelė naujiena, kadangi į „Honor“ išmaniuosius buvo montuojami „Huawei“ sukurti „Kirin“, kai aukščiausios klasės „Snapdragon“ buvo randami „Samsung“, „Xiaomi“, „Oppo“, „OnePlus“, „LG“ ir praktiškai visų kitų konkurentų telefonuose, išskyrus „Apple“.
Interviu metu George Zhao netgi drįso teigti, kad naujasis flagmanas „Honor Magic“ pralenks savo protėvius – „Huawei Mate“ ir „Huawei P“ serijos telefonus. „Honor“ generalinis direktorius taip pat atskleidė, kad atsiskyrimas įvyko sklandžiai ir pagarbiai, buvo surengtas net atsisveikinimo vakarėlis bei gautas palaiminimas iš „Huawei“ įkūrėjo Ren Zhengfei, kuris palinkėjo sėkmės toliau tęsiant veiklą.
Išsivadavimas nuo JAV taikomų sankcijų, „Honor“ yra tarsi šviežio oro gurkšnis. Bendrovė šiuo metu derasi ir su „AMD“ kompanija dėl elektronikos komponentų tiekimo naujiesiems „Honor MagicBook“ kompiuteriams. Interviu metu buvo užsiminta, kad „Honor“ planuoja sukurti naują tyrimų ir plėtros skyrių (anksčiau visus tyrimus atlikdavo „Huawei“) bei keltis į naujas patalpas.
„Honor“ patvirtino, kad šiuo metu derasi su naujais partneriais dėl kamerų ir vaizdo apdorojimo technologijų, taip siekdama užtikrinti kad naujieji įrenginiai pasižymės puikiomis fotografavimo ir filmavimo galimybėmis, kas leistų sėkmingai konkuruoti su „Huawei“.
Kalbant apie ateities planus, „Honor“ šias metais ketina pristatyti pirmąjį savo flagmaną. Jau žinoma, kad naujasis „Honor Magic“ tikrai bus apginkluotas „Snapdragon 888“ procesoriumi. Prieš štai ši kompanija išleido „Honor V40“ telefoną, bet jo negalime pavadinti tikru aukščiausios klasės atstovu dėl vidutinės klasės „MediaTek Dimensity 1000“ lusto. „Honor“ šiuo metu yra sudariusi sutartis su „Qualcomm“ ir „MediaTek“ kompanijomis, tad šias metais turėtume išvysti išmaniųjų telefonų su flagmanų vertais procesoriais, kaip „Snapdragon 888“, „Dimensity 1100“ ar „Dimensity 1200“. „Honor“ šiemet planuoja pristatyti penkis išmaniuosius telefonus: „Honor V40 Lite Luxury Edition“, „Honor 40S“, „Honor 10C,“ „Honor X20“ ir „Honor 40“. Šie telefonai turėtų pasirodyti prekyboje greitu metu.
Vis dėlto sunku paneigti, jog visi nauji „Honor“ telefonai savo išvaizda ir programine įranga bus „Huawei“ kopijos. Neįmanoma, kad per kelis mėnesius kompanija spėtų nubraukti visą praeitį ir susikurti absoliučiai naują technologinį pagrindą po kojomis. Pavyzdžiui, „Honor V40 Lite Luxury Edition“ atrodo visiškai kaip „Huawei Nova 8 5G“. Tačiau pagrindinis skirtumas yra tai, kad „Honor“ leidžiama naudoti „Google“ paslaugas. Kitaip tariant, „Huawei“ fanai, nesiryžę pirkti naujo kompanijos telefono dėl „Google“ paketo nebuvimo, galės ramia širdimi rinktis naujuosius „Honor“ – jie pasiūlys pažįstamą dizainą, programinę įrangą bei pasiūlys itin sparčius lustus, kurių niekada neišvystume „Huawei“ įrenginiuose.