2004 m. Europos Sąjunga įkūrė naują agentūrą ENISA (angl. European Network and Information Security Agency) - Europos tinklų ir informacijos saugumo agentūrą, kurios misija - koordinuoti elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo veiksmus Europos lygmeniu, kurti Europoje informacijos saugumo kultūrą ir skleisti geriausią praktiką atskiroms visuomenės ir verslo grupėms (apie ENISA (liet.k.)).
ENISA valdymo organai - Valdyba (po vieną atstovą iš šalių narių) ir Nuolatinių rinkos atstovų Grupė (angl. „Permanent Stakeholders Group“), kurią sudaro 30 išrinktų ekspertų. Dabar joje tarp keturių naujųjų ES narių yra ir Lietuvos atstovė - Vilma Misiukonienė, asociacijos „Infobalt“ ES reikalų ekspertė.
Kaip pastebėjo asociacijos „Infobalt“ Prezidentas Vytautas Vitkauskas: „Mes džiaugiamės, kad Lietuvos ITT industrijos ekspertai yra aukštai vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungos institucijose“. Norint užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą tarp privataus ir valstybinio sektoriaus, taip pat ENISA agentūros, asociacija „Infobalt“ sieks perduoti geriausią savo narių, dirbančių informacijos saugumo srityje patirtį.
Šiandien, kai informacija ir elektroniniai ryšiai yra šiuolaikinės visuomenės ir ekonomikos pagrindas, viena svarbiausių įmonių ir organizacijų vertybių yra skaitmeninė informacija, kurios saugumą būtina užtikrinti ne tik teisinėmis, bet itin svarbu - technologinėmis ir valdymo priemonėmis.
Virusai, spam'as, nesankcionuotas įsilaužimas į kompiuterinius tinklus - kritiniai faktoriai, galintys sugadinti arba visiškai sunaikinti įmonės ar organizacijos nematerialųjį turtą ar net visiškai paraližuoti tokių kritinių šalies ūkio infrastruktūrinių grandžių kaip energetika, finansai ir t.t funkcionavimą.
ENISA taip pat siekia:
- stiprinti Bendrijos, valstybių narių ir verslo bendruomenės pajėgumą,užkertant kelią, nustatant ir reaguojant į tinklų ir informacijos saugumo problemas;
- teikti pagalbą ir patarti ES Komisijai ir valstybėms narėms klausimais, susijusiais su tinklų ir informacijos saugumu;
- didinti šalių narių kompetenciją, skatinant platų valstybinio ir privataus sektorių bendradarbiavimą;