Spalį vidutinė elektros energijos didmeninė kaina visose trijose Baltijos šalyse sumažėjo. Lietuvoje kaina krito 5 proc. iki 37,72 EUR/MWh, Latvijoje – 6 proc. ir kainavo tiek pat, kiek Lietuvoje. Estijoje elektros energijos kainos spalį sumažėjo taip pat 5 proc. iki 37,62 EUR/MWh.
Baltijos šalyse valandinė kainų amplitudė svyravo nuo 2,29 EUR/MWh iki 174,91 EUR/MW.
„Spalio mėnesį Baltijos šalių elektros energijos kainoms didžiausią įtaką darė kainos kaimyninėse šalyse. Svarbus ir energijos srautų padidėjimas – po metinės priežiūros darbų vėl pradėjo veikti „Estlink-2“ ir „Nordbalt“ jungtys ir fiksuoti 16 proc. didesni energijos srautai iš Suomijos bei 24 proc. iš Švedijos SE4 zonos“, – sako elektros energijos tiekimo bendrovės „Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga.
Žemą elektros energijos kainų lygį palaikė ir hidrologinė padėtis Šiaurės šalyse, taip pat sezoniškai šiltesnės oro sąlygos bei elektros energijos suvartojimas „Nord Pool“ regione, kuris, palyginti su praėjusių metų spaliu, buvo mažesnis.
Elektros energijos gamyba labiausiai sumažėjo Lietuvoje
Baltijos šalyse elektros energijos suvartojimas spalį, lyginant su praėjusių metų spaliu, sumažėjo 2 proc. iki 2 302 GWh. Labiausiai šis rodiklis sumažėjo Estijoje – palyginti su praėjusių metų spaliu suvartojimas sumažėjo 5 proc. iki 672 GWh. Lietuvoje suvartojimas sumažėjo 1 proc. iki 1 019 GWh, o Latvijoje nepakito ir siekė 611 GWh.
Spalį Baltijos šalyse pagamintos elektros energijos kiekis, palyginti su praėjusiu mėnesiu, sumažėjo 8 proc. iki 1 144 GWh, o mažėjantis generavimas Baltijos šalyse padidino importą iš kaimyninių šalių. Lietuvoje elektros energijos gamyba sumažėjo beveik penktadaliu – 18 proc. iki 395 GWh. Latvijoje gamybos apimtys sumažėjo 2 proc. iki vidutiniškai 326 GWh, Estijoje – 3 proc. iki 422 GWh.
Praėjusį mėnesį Baltijos šalyse pagaminta 50 proc. visos suvartojamos elektros energijos. Latvijoje ir Estijoje gamybos ir suvartojimo santykis buvo po 63 proc. Lietuvoje – 39 proc.
„Spalį, lyginant su rugsėju, „Latvenergo“ hidroelektrinėse elektros energijos gamyba sumažėjo 4 proc. iki 112 GWh, o palyginti su 2019 m. spaliu ji buvo 25 proc. mažesnė. Elektros energijos gamybos apimtys „Latvenergo“ TEC spalį buvo 17 proc. mažesnės nei rugsėjį ir siekė 110 GWh“, – teigia M. Giga.