Pasitikėjimas savimi – vienas pagrindinių gebėjimų, kuris nulemia gyvenimo sėkmę. O ar žinote, kad vaikas tiki savimi tada, kai jaučia, kad juo tiki suaugusieji? Darydami už vaikus tai, ką jie gali padaryti patys; turėdami išankstinį nusistatymą, kad nepavyks; kritikuodami atimame iš vaikų drąsą veikti. Tuomet užauga žmonės, kuriuos į priekį veda ne sąmoningumas ir atsakomybė už savo veiksmus, o nurodymai, apribojimai ir bausmės.
Panašu, kad tokia ateitis negresia Vilniaus privačios gimnazijos mokiniams, nes čia kuriami pasitikėjimu grįsti santykiai. Mokykla, pasitelkusi partnerius – maitinimo įstaigų pardavimo ir apskaitos sistemas kuriančią įmonę „nSoft“, nusprendė vaikus mokyti atsakomybės, įrengdami savitarnos kasas. Išsirinkę užkandžius, mokiniai atsiskaitinės už juos bankine kortele patys – aptarnaujančio personalo nebus.
„Nemeluosiu, yra manančių, kad ši idėja per drąsi, esą mokiniai tiesiog pasiims maistą, nesumokėdami už jį, – sako gimnazijos atstovė Agnė Liubertaitė – tačiau kaip išmokysime vaikus atsakomybės už savo veiksmus, jeigu jais nepasitikėsime? Rinkdamasis maistą ir pats už jį atsiskaitydamas, kai nestebi budri suaugusiojo akis, mokinys bus įgalintas veikti savarankiškai ir, nuoširdžiai tikiu, kad elgsis sąžiningai.“A. Liubertaitė pasakoja, kad mintis įrengti savitarnos kasą kilo ir dėl taisyklių, susijusių su COVID-19 valdymu: „Kadangi mokinių judėjimas šiuo metu apribotas, teko galvoti, kaip aprūpinti juos sveikais, šviežiai gaminamais užkandžiais tarp pagrindinių valgymų. Įmonės „nSoft“ pasiūlytas sprendimas – savitarnos kasa pasirodė tinkamiausias būdas pasiūlyti vaikams šviežią, kasdien ruošiamą maistą, neįdarbinant papildomų žmonių“.
UAB „nSoft“ jau beveik du dešimtmečius kuria ir įgyvendina IT sprendimus, skirtus verslo valdymui. Projektai, paremti programinės ir techninės įrangos sąveika, optimizuoja procesus bilietų pardavimo, praėjimo kontrolės, sandėliavimo ir kitose srityse.
Įmonės direktoriaus Luko Radvilavičiaus žiniomis, Vilniaus privati gimnazija yra pirmoji mokykla Lietuvoje, o gal net ir visame Pabaltijyje, įsirengusi savitarnos kasą. „Tai – visiška inovacija mokyklų kontekste, iki šiol tokius įrengimus dažniausiai diegdavome verslo centruose. Tačiau nematau priežasčių, kodėl kasos negalėtų atsirasti ir kitose mokyklose. Naudojimosi sistema paprasta, įrengimas nereikalauja papildomų darbo vietų. Kadangi atsiskaitymas vyksta kortele ar su ja susietu telefonu, mažinamas grynųjų pinigų srautas, kas ypač aktualu COVID-19 pandemijos akivaizdoje. O mano manymu, dar svarbiau, kad tokiu būdu skatinamas mokinių savarankiškumas, ugdoma atsakomybė, stiprinami finansinio raštingumo ir IT gebėjimai.“