Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) įvertino ir rekomendavo Ekonomikos ir inovacijų ministerijai finansuoti šalies įmonių pateiktas paraiškas, kuriomis prašoma iš Europos Sąjungos struktūrinių ir investicinių fondų skirti lėšų auditui ir skaitmeninimo technologijoms įdiegti. Iš 154 paraiškų teigiamai buvo įvertintos 146, kuriomis prašoma projektams skirti virš 60 mln. Eur ES lėšų.
Į LVPA labai mažos, mažos ir vidutinio dydžio įmonės galėjo kreiptis pagal priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“. Ji skirta paskatinti šalies verslą skirti lėšų technologiniam auditui atlikti, kuris padėtų įsivertinti gamybos procesų skaitmeninimo galimybes. Taip pat pagal šią priemonę bendrovėms skiriamos lėšos diegti gamybos skaitmeninimo technologijas.
LVPA direktorius Aurimas Želvys teigia, kad tai buvo jau antrasis kvietimas įmonėms sparčiau investuoti į gamybos skaitmeninimą. Lyginant su pirmuoju „Pramonės skaitmeninimas LT“ kvietimu, priemonės paklausa yra išaugusi. Tarp teigiamai įvertintų paraiškų šįkart net 45-iomis daugiau.
„Pagal Antrojo kvietimo rezultatus tarp populiariausių technologijų, kurias gamyboje nori diegti įmonės, yra automatika ir automatizavimo technologijos, įmonės išteklių valdymo sistema (ERP), robotikos technologijos, išmanieji jutikliai, valdikliai ir vykdikliai, operatyvaus gamybos valdymo sistema (MES) ir kitos“, – komentuoja LVPA direktorius Aurimas Želvys.
Anot LVPA Verslo produktyvumo projektų skyriaus vedėjos Sigitos Skrebės, įgyvendinant projektą pagal priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“ atlikti technologinį auditą yra privaloma. Tiesa, kai kurios įmonės nusprendžia jį atlikti savo lėšomis. Šį kartą iš 146 teigiamai įvertintų paraiškų, 106 nurodytas poreikis iš dalies ES lėšomis finansuoti technologinį auditą, kas sudaro beveik 557 tūkst. Eur.
„Daugiausiai išlaidų projektų metu įmonės numačiusios įrangai įsigyti, atitinkamai beveik 154 mln. Eur. Daugiau nei pusė teigiamai įvertintų projektų, t.y. 80, planuoja įsigyti programinę įrangą, tokią kaip ERP, MES ar kitą“, – nurodo S. Skrebė.
Daugiausiai paraiškų buvo sulaukta iš Vilniaus apskrities (37 proc.), Kauno (29 proc.), Panevėžio (11 proc.), Klaipėdos (7 proc.), Šiaulių (6 proc.) apskričių. Didžioji dalis paraiškas pateikusių įmonių veikia metalo gaminių, baldų, popieriaus gaminių ir spausdinimo, medienos gaminių, maisto gaminių ir plastikinių gaminių gamybos srityse.