Kaip teigia „Financial Times“, EK planuoja įgyvendinti plataus mąsto teisines priemones, kurios priverstų didžiąsias technologijų įmones dalytis duomenimis su konkurentais ir neteikti pirmenybės savo programoms ir paslaugoms.
Naująjame skaitmeninių paslaugų įstatyme, Europos Komisija planuoja priversti tokias kompanijas kaip „Apple“, „Amazon“ ir „Google“ perduoti klientų duomenis mažesniems konkurentams, siekdama naikinti monopoliją ir visų duomenų laikymas vienose rankose. Teisės akto projekte nurodyta, kad technologijų kompanijos „nenaudos platformoje surinktų duomenų savo komercinei veiklai vykdyti [...], nebent jie prieinami visiems verslo vartotojams, vykdantiems tą pačią komercinę veiklą“.
Bene prieštaringiausia įstatymo projekto dalis yra, kad technologijų įmonėms gali būti uždrausta pirmenybę teikti savo programoms ir paslaugoms. Tai reiškia, kad įmonėms nebus leidžiama iš anksto įdiegti jokių savo programų įrenginiuose. Taip pat siekiama, kad vartotojai galėtų pašalintų visas iš anksto įdiegtas programas. Šis pakeitimas būtų didelis smūgis „Apple“ ir „Google“ ir sukeltų esminius pokyčius operacinių sistemų funkcionalume. Tačiau neaišku, kaip tai atrodys praktiškai. Programų atsisiuntimas ar bet kokių paslaugų naudojimas „iOS“ ir „Android“ sistemose turėtų būti visiškai pertvarkytas, kad vartotojas galėtų pasirinkti kokiomis programomis ir paslaugomis jis nori naudotis telefone.
Akte yra daugiau nei 30 pastraipų specialių draudimų ir įsipareigojimų, taikomų technologijų milžinams, kuriais siekiama pažaboti jų galią ir įtaką. Tikimasi, kad visi teisės aktai bus paskelbti iki šių metų pabaigos, ir pranešama, kad Briuselis tikisi lyderiauti šiame sektoriuje ir nustatyti naujas gaires, kuriomis vadovausis visas pasaulis.