Informacinėms ir ryšių technologijoms (IRT) sparčiai žengiant į priekį, skaitmeninės transformacijos keliamų problemų sprendimas vis dažniau atsiduria ne tik įvairių bendrovių, bet ir vyriausybių dienotvarkėje. Apie tai, kaip susitvarkyti su kylančiais iššūkiais bei išnaudoti milžinišką IRT potencialą visuomenės ir verslo reikmėms patenkinti, papasakojo technologijų bendrovė „Huawei“. Pristatydama savo ateities viziją kasmetinėje „Huawei Connect 2020“ konferencijoje, bendrovė pažadėjo pasitelkdama penkių technologinių sričių sinergiją tęsti stiprios skaitmeninės ekosistemos kūrimą ir taip atverti naujas galimybes daugeliui pramonės šakų.
2020 metais visame pasaulyje pradėjus masiškai plėtoti 5G tinklus ryšio, debesijos, dirbtinio intelekto (DI), kompiuterinės ir pramonės įrangos technologijos buvo sujungtos tarpusavyje ir patyrė beprecedentį augimą. Ekspertų teigimu, būtent šios penkios sritys ir jų sinergija ateityje bus visos IRT pramonės plėtros pagrindas. Tai padės kurti naują vertę pasiūlant praktinius sprendimus ir žinias įvairioms industrijoms – pramonei, transportui, švietimui, finansams, žemės ūkiui ir kitoms.
„Skaitmeninis perversmas yra pajėgus auginti visus sektorius. Investavę vieną eurą į modernias technologijas galėsime džiaugtis trimis eurais pelno. Visa tai – dėl technologijų transformacijos sukelto veiklos efektyvumo augimo. Pavyzdžiu paimkime Kiniją – pernai skaitmeninė ekonomika sudarė maždaug trečdalį šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) ir du trečdalius viso ekonominio augimo. Tad nenuostabu, kad vyriausybių ir privačių įstaigų susidomėjimas skaitmenizacija vis labiau auga“, – renginio atidarymo kalboje teigė Guo Ping, „Huawei“ prezidentas.
Pirmenybę teikdama naujų verčių kūrimui ir pagrindiniam „Huawei Connect 2020“ principui – sinergijos penkiose technologinėse srityse plėtojimui – bendrovė taip pat patvirtino savo pasirengimą ir toliau investuoti į šias sritis. Kalbėdama apie ryšio technologijas, „Huawei“ pristatė „išmaniojo ryšio“ koncepciją, kuria siekiama sukurti hiperautomatizuotą tinklą, užtikrinantį visuotinį vieno gigabito per sekundę spartos interneto ryšį ir stabilią jo kokybę.
Kompiuterijos srityje įmonė siekia savo klientams pasiūlyti didelius informacijos apdorojimo pajėgumus, atskirdama programinę įrangą nuo techninės. Pasitelkdama tiek rinkoje dominuojančius x86, tiek nuosavus specialiai kompiuteriams sukurtus „Kunpeng“ lustus, bendrovė planuoja rinkai pateikti skirtingiems poreikiams pritaikytus kompiuterijos sprendimus. Vis dėlto verta paminėti, kad „Huawei“ debesijos paslaugos jau dabar apima 23 pasaulio regionus ir yra naudojamos daugiau nei 1,5 milijono programinės įrangos kūrėjų.
Bendrovė taip pat mato didelį potencialą dirbtinio intelekto sprendimuose, todėl planuoja skatinti jų integraciją pagrindinėse vyriausybės ir verslo sistemose. Visa tai padaryti padėtų unikalių sprendimų ir duomenų panaudojimas bei naujos programinės administravimo įrangos plėtojimas.
„Mes tikime, kad kooperacija šiose penkiose technologijų srityse gali atverti naujas galimybes visai pramonei, todėl kviečiame partnerius naudotis mūsų kuriamais sprendimais ir įrankiais. Kartu galime pasiekti kur kas daugiau bei sukurti dar didesnę pridėtinę vertę mūsų klientams“, – pabrėžia Guo Ping.