Aplinkos ministerija atsinaujinantiems energijos ištekliams visuomeniniuose ir įvairių socialinių grupių asmenų gyvenamuosiuose pastatuose panaudoti iš Klimato kaitos programos jau skyrė 2 mln. eurų paramą 38 projektams.
Iš šių lėšų bus įrengtos saulės elektrinės švietimo, mokslo ir mokymo, globos, gydymo ir kt. įstaigose. Tai Mykolo Romerio universitetas, Kauno technikos profesinio mokymo centras, Klaipėdos „Žemynos“, Kaltinėnų (Šilalės r.) A. Stulginskio, Marijampolės šv. Cecilijos ir kt. gimnazijos, Kybartų „Kregždutės“, Vilkaviškio „Buratino“ ir kt. vaikų lopšeliai-darželiai, Jasiuliškių (Ukmergės r.) socialinės globos namai, Miroslavo ir Palangos globos namai, Rokiškio r. ir Druskininkų ligoninės, Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas, Lietuvos energetikos institutas ir kt.
Įgyvendinus šiuos projektus, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas Lietuvoje sumažės beveik 24,9 kilotonų (per projektų vertinamąjį laikotarpį).
Lėšų skyrimas minėtiesiems 38 projektams – tik pirmasis etapas juridiniams asmenims paskirstant visą šiemet „žaliajai“ energijai gaminti visuomeniniuose ir gyvenamuosiuose pastatuose iš Klimato kaitos programos numatytą 15 mln. eurų sumą. Nuo birželio 1 d., kai Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas šiai paramai, jau gauta daugiau nei 200 paraiškų už 15 mln. eurų – už visas skirtas lėšas. Todėl rugsėjo 7 d. APVA sustabdė paraiškų priėmimą ir jas priima į rezervinį sąrašą.
Ši Klimato kaitos programos parama „žaliajai“ energijai gaminti – viena populiariausių Aplinkos ministerijos priemonių šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimams mažinti. Ji teikiama nuo 2014 m. ir kasmet sulaukia vis daugiau savivaldybių, kuriose paramos lėšomis naudojasi švietimo, globos, gydymo įstaigos, dėmesio.