COVID-19 pandemija pagreitino globalią skaitmeninę transformaciją ir davė impulsą aktyvesniam dirbtinio intelekto technologijų taikymui. Prognozuojama, kad iki 2020 metų pabaigos dirbtinio intelekto rinkos vertė sieks apie 41 milijardą JAV dolerių, o 2025 metais – 190 milijardų JAV dolerių.
Asociatyvi nuotr.
Lietuvos Vyriausybės patvirtintame „Ateities ekonomikos DNR“ plane dirbtinio intelekto technologijų plėtojimui skirta 17 milijonų eurų, iš kurių 3,6 milijono skirti lietuvių kalbos technologijų tobulinimui, 2,4 milijono – pagalba įmonėms vykdyti DI transformacijas ir dar 11 milijonų – startuoliams, kuriantiems DI produktus ir paslaugas Lietuvoje.
„Šiuo metu Lietuvoje yra apie 30 dirbtinio intelekto įmonių, kuriančių pasaulinio lygio DI produktus ir apie 100 startuolių, vystančių DI idėjas. Aktyviai vystomos dirbtinio intelekto gali ne tik ženkliai prisidėti prie šalies ekonomikos progreso, bet ir padėti atskleisti Lietuvos technologijų potencialą“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Gintas Kimtys.
Rugsėjo 3 dieną startuoja MITA agentūros dirbtinio intelekto (DI) skatinimo iniciatyvos „AI Boost“ konsultacijos dirbtinio intelekto sprendimus kuriančioms įmonėms ir startuoliams, kuriomis siekiama paskatinti dirbtinio intelekto technologijų plėtrą Lietuvoje ir naujų DI prototipų atsiradimą.
„Pavadinčiau tai savotišku akceleravimo procesu, kurio metu įmonės ir startuoliai gali gauti visapusišką pagalbą vystant ir auginant DI sprendimus. Tikimės, kad po šių konsultacijų įmonėms pavyks realizuoti savo DI idėjas ir Lietuvoje turėsime dar daugiau globaliai konkurencingų DI produktų ir paslaugų“, – sako „AI Boost“ konsultacijų vadovas Andrius Marcinkevičius.
Įmones ir startuolius konsultuos dirbtinio intelekto technologijų, vadybos, rinkodaros, finansų ir teisės ekspertai. Pirmame konsultacijų cikle dalyvauja 23 įmonės.