Šiandien Europos Komisija paskelbė 2020 m. Europos inovacijų diegimo rezultatų suvestinę, iš kurios matyti, kad Europos inovacijų diegimo rezultatai visoje ES toliau gerėja ir antrus metus viršija JAV rezultatus.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Pagrindinės Europos inovacijų diegimo rezultatų išvados:
- Švedija tebėra ES inovacijų lyderė. Po jos eina Suomija, Danija ir Nyderlandai.
- ES inovacijų diegimo rezultatai nuo 2012 m. pagerėjo 24 ES šalyse, vidutiniškai – 8,9 proc. Labiausiai rezultatai pagerėjo Lietuvoje, Maltoje, Latvijoje, Portugalijoje ir Graikijoje.
- Tam tikrose inovacijų diegimo srityse Europos Sąjungoje pirmauja: žmogiškųjų išteklių – Švedija; patrauklių mokslinių tyrimų sistemų ir intelektinio turto – Liuksemburgas; inovacijoms palankios aplinkos ir finansavimo bei paramos – Danija; įmonių investicijų – Vokietija; inovacijų mažosiose ir vidutinėse įmonėse – Portugalija; inovacijų tinklų ir bendradarbiavimo – Austrija; poveikio užimtumui ir pardavimui – Airija.
Lietuva yra nuosaiki novatorė ir užima 19-ą vietą ES. Palyginti su 2012 m. ES rezultatais, Lietuvos rezultatai pagerėjo. Inovacijų diegėjai, inovacijoms palanki aplinka ir inovacijų tinklai yra geriausiai vystomi inovacijų aspektai. Geri rezultatai tokiose srityse kaip aukštąjį išsilavinimą turinčių gyventojų skaičius, su kitomis įmonėmis bendradarbiaujančių novatoriškų mažų ir vidutinių įmonių skaičius, išlaidos ne moksliniams tyrimams ir plėtrai ir plačiajuosčio ryšio skverbtis. Prastai vertinami šie Lietuvos rodikliai: žinioms imlių paslaugų eksportas, mokslinių tyrimų ir plėtros išlaidos verslo sektoriuje, bendros viešojo ir privačiojo sektorių mokslinės publikacijos ir užsieniečių doktorantų skaičius.