Vilniaus universiteto centrinių rūmų Rektoriaus auloje kovo 7 d. iškilmingai pasirašytos „Nacionalinės pažangos premijos“ paramos sutartys. Bendrovė „VST“ ir šiais metais projekto „Nacionalinė pažangos premija“ mecenatas. Įmonė nuolat remia Lietuvos švietimo ir mokslo perspektyvas skatinančius projektus.
Prie šio projekto taip pat prisideda premijų iniciatorius AB bankas „Hansabankas“, UAB Koncernas „MG Baltic“ bei premijų teikėjai – AB „Lietuvos draudimas“ ir leidykla „Alma littera“.
„2006 m. kovo pradžioje įsteigta NACIONALINĖ PAŽANGOS PREMIJA sulaukė pozityvaus atsako iš verslo visuomenės. Tai rodo, kad šalies verslas jau subrendęs investuoti į Lietuvos intelektinę, kultūrinę bei socialinę pažangą. Matydama vis didesnį verslo, mokslo, kultūros organizacijų aktyvumą ir įsijungimą, NACIONALINĖ PAŽANGOS PREMIJA imasi iniciatyvos: propaguoti valstybės intelektinio potencialo vystymą, aktualinti mokslo, verslo ir kūrybos bendradarbiavimo svarbą bei siekti, kad šalies pažanga taptų visuomenės interesu. Būtina įtvirtinti poziciją, kad protas – svarbiausias šalies prioritetas. Neturėdami pakankamai gamtinių ir energetinių resursų, savo ateities viziją privalome sieti su potencialiomis intelektinėmis galimybėmis,“ – sutarčių pasirašymo išvakarėse teigė VU rektorius, NPP komiteto pirmininkas akademikas Benediktas Juodka.
Akademinė, verslo ir kultūros visuomenė jau pakviesta teikti paraiškas Mokslo pažangos, Partnerystės pažangos ir Kultūros pažangos premijoms 2007 m. NACIONALINĖS PAŽANGOS PREMIJOS apdovanojimuose.
Mokslo pažangos premija bus skirta mokslininkams ar jų grupėms už mokslo ir Lietuvos intelektinio potencialo vystymą, išradybinės ir taikomosios veiklos produktyvumą. Partnerystės pažangos premija apdovanos už indėlį į gyvenimo kokybės gerinimą, bendradarbiavimą ir šalies konkurencingumo didinimą, diegiant praktikoje pažangiausiais technologijas ir naujoves. Kultūros pažangos premija bus skirta už kūrybinę energiją, individualų kūrėjo talentą, lemiant šalies pranašumą tam tikroje kultūros srityje viso pasaulio mastu.
Šiemet kandidatus NACIONALINEI PAŽANGOS PREMIJAI gali siūlyti ne tik mokslo institucijos, verslo, pramonės, meno, kultūros asociacijos ar pelno nesiekiančios organizacijos, bet ir ne mažesnės kaip penkių asmenų mokslininkų, verslininkų ar kultūros veikėjų iniciatyvinės grupės.
Paraiškų premijoms NPP komitetas lauks iki balandžio 2 d. Daugiau informacijos tinklapyje www.npp.lt. NACIONALINĖ PAŽANGOS PREMIJA siekia, kad šalies pažanga taptų visuomenės interesu, reiškiniu, kuriame kartu dalyvauja mokslas, verslas, kultūra ir žiniasklaida.