Nepaisant pasaulį krečiančios koronaviruso pandemijos, „Huawei“ nekeičia savo planų dėl investicijų Europoje – steigia naujus padalinius ir centrus bei investuoja į čia atliekamus mokslinius tyrimus. Pasak „Huawei“ vyriausiojo atstovo Europos Sąjungos institucijoms Abraham Liu, artimiausiuose bendrovės planuose – 5G ryšio įrangos gamyklos atidarymas Prancūzijoje, leisiantis partnerystę su Europa sustiprinti dar labiau.
Didins veiklos apimtis Europoje
Į gamyklą Prancūzijoje bendrovė numačiusi investuoti 200 milijonų eurų ir tiesiogiai sukurti 500 gerai apmokamų darbo vietų. Abraham Liu pabrėžia, jog visoje tiekimo grandinėje bus stengiamasi kliautis tik vietine Europos pramone ir partneriais, taip dar labiau skatinant technologinį Europos konkurencingumą ir išvengiant galimų įrangos saugumo grėsmių.
Skaičiuojama, jog ši 5G ryšio įrangos gamykla Prancūzijoje per metus sukurs vieno milijardo eurų vertės produktų, kurie pirmiausia bus tiekiami klientams visoje Europoje. „Esame tarptautinė kompanija, tad savo išteklius skirstome strateginiuose centruose visame pasaulyje. Tai mums leidžia savo vartotojams suteikti aukščiausios kokybės produktus“, – teigia Abraham Liu.
„Huawei“ 2020 metais planuoja Europoje įdarbinti 15 proc. daugiau darbuotojų nei pernai – jų skaičius pakils nuo 13 tūkst. iki 14,9 tūkst., o bendrovės išlaidos per ateinančius trejus metus šiame regione išaugs beveik per pusę. Vienu geriausių darbdavių tituluojama telekomunikacijų bendrovė į Europos šalių biudžetą jau yra sumokėjusi 1,8 milijardo eurų mokesčių, o didėjančios investicijos ir į darbuotoją orientuotų darbo vietų kūrimas tik dar labiau prisidės prie regiono ekonomikos skatinimo, kuris šiuo metu, šalims prognozuojant BVP smukimą, Europoje itin svarbus.
Investuoja į mokslinius tyrimus
Europos Komisija, pristatydama skaitmeninę strategiją 2020-2022 metams, pabrėžė, kad Europa, remdamasi savo ilga technologijų ir inovacijų istorija bei pagrindinių vertybių ir teisių apsauga, išliks atvira, tačiau taisyklėmis besiremiančia, rinka bei artimai bendradarbiaus su savo tarptautiniais partneriais. Pasak Abraham Liu, tai visiškai atitinka kompanijos tikslus ir siekius.
„ES politikos darbotvarkės pagrindas yra poreikis pritaikyti Europą skaitmeniniam amžiui. Norint užtikrinti veiksmingą šios politikos įgyvendinimą, reikės ir dar didesnių privačių ir viešųjų Europos bendruomenių finansinių investicijų į mokslinių tyrimų, inovacijų ir mokslo sektorius, – teigia Liu, – Mes aktyviai prisidėsime prie šios darbotvarkės įgyvendinimo ES lygiu.“
Šiuo metu bendrovė turi 23 tyrimų biurus dvylikoje Europos šalių, kuriuose dirba 2400 mokslininkų, o 2018 metais jos investicijos į mokslą šiame regione siekė vieną milijardą eurų. Bendrovė taip pat dalyvauja Europos Sąjungos „Horizontas 2020“ programoje, kuria skatinami moksliniai tyrimai ir inovacijos – su 150 universitetų Senajame žemyne ir privataus sektoriaus įmonėmis kuriami 5G, debesijos, daiktų interneto sprendimai bei informacinių technologijų platformos, kurios bus reikalingos ateities išmaniesiems miestams.
Imtis aktyvių veiksmų „Huawei“ pasiryžo ir kovą, Europą sukrėtus COVID-19 protrūkiui. Bendrovės atstovai bendravo su įvairiomis organizacijomis daugelyje Europos šalių ir reagavo į pagalbos prašymus.
„Pirmiausia nusprendėme padėti tuo, ką išmanome geriausiai – suteikti telekonferencijų įrangą medicinos centrams, dirbtinio intelekto sprendimus diagnostikos pagreitinimui, greito ir patikimo ryšio technologijas efektyviai komunikacijai. Mūsų inžinieriai dirba negailėdami jėgų, stengdamiesi, kad ligoninių ir kitų sveikatos apsaugos institucijų tinklo infrastruktūra veiktų tinkamai ir be sutrikimų“, – pasakoja Abraham Liu.