Pasaulinė pandemija keičia žmonių įpročius. Pastarosios savaitės, o kai kur ir mėnesiai, yra itin sudėtingi daugumai mūsų, o pagrindinė to priežastis – siautėjantis COVID-19. Daugelis žmonių priversti dienas leisti namuose, o ten neabejotinai didina ir išmaniųjų telefonų programėlių parduotuvių pajamas.
Prieš žvelgiant į „Google Play“ ir „App Store“ pajamas, pažvelkime į pasikeitusius mūsų įpročius. Visų pirma, pranešama, jog laikas, kurį mes praleidžiame naudodami įvairias programėles ar žaisdami žaidimus telefonuose, išaugo maždaug 20 proc., lyginant su praėjusiais metais.
Kinai su išmaniaisiais telefonais pastaruoju metu praleidžia vidutiniškai 5 valandas per dieną, o panašūs skaičiai yra fiksuojami ir JAV, Italijoje ar Prancūzijoje, kur koronavirusas jau dabar pridaręs milžiniškos žalos ir pareikalavęs daugybės gyvybių. Pranešama ir tai, jog telefonų naudotojai, sausio – kovo mėnesiais, parsisiuntė maždaug 31,5 mlrd. įvairiausių programėlių.
Skelbiama, jog „Google Play“ per minėtąjį periodą užfiksavo 22,5 mlrd. įvairiausių parsisiuntimų, o „iPhone“ įrenginiuose esanti parduotuvė skaičiuoja maždaug 9 mlrd. atsisiuntimų. Abiejose šiose programėlių parduotuvėse išleista 23,4 mlrd. JAV dolerių. Didžioji dalis šių pajamų priklauso „Google“, kurios parduotuvė sugeneravo 15 mlrd. iš aukščiau minėtosios sumos.
Kartu su šia statistika, paaiškėjo ir populiariausios programėlės. Pirmoje pozicijoje pirmojo šių metų ketvirčio metu išliko „TikTok“, o antroje atsidūrė „WhatsApp“, kuri aplenkė „Facebook“ pagal parsisiuntimų skaičių. Ketvirtoje pozicijoje randame „Instagram“, o penktas – „Facebook Messenger“.
Daugiausiai pinigų vartotojai yra linkę išleisti „Tinder“, kuri šioje pozicijoje buvo ir anksčiau, o antroje vietoje rasime „YouTube“, kuri pakilo net per 3 pozicijas. Trečioje vietoje ir toliau išlieka „Netflix“. Į dešimtuką pateko ir naujoji „Disney+“ programėlė, kuri pagal vartotojų išleidžiamus pinigus rikiuojasi septintoje vietoje.