Pasaulyje neramios dienos ne tik paprastiems mirtingiesiems, tačiau ir didžiulėms kompanijoms. Įsismarkavęs COVID-19 paveikė ne tik mūsų įprastinį gyvenimą, bet ir privertė persidėlioti prioritetus leidžiant pinigus. Tai labai puikiai atsispindi ir išmaniųjų telefonų pardavimų grafikuose, kurie rodo didžiulius pokyčius. Aiškėja, kad vasario mėnesį buvo parduota net 38 proc. mažiau įrenginių nei prieš metus.
Remiantis „Strategy Analytics“ duomenimis, vasario mėnesį buvo parduota 61,8 mln. išmaniųjų telefonų, kai tuo tarpu praėjusių metų vasarį šis skaičius siekė 99,2 mln. vienetų. Tokia informacija sudaryta remiantis pasauline statistika, o to priežastis turbūt daugiau nei akivaizdi – koronavirusas.
Niekam ne paslaptis, jog didžioji dalis išmaniųjų telefonų yra gaminama Kinijoje, o dar prieš mėnesį šioje šalyje darbai buvo gerokai pristabdyti. Tokios kompanijos kaip „Apple“ ar „Xiaomi“ turėjo problemų ne tik su telefonų gamyba, nes daugybė gamyklų buvo priverstinai uždarytos, bet ir su įvairiausių tai gamybai reikalingų komponentų tiekimu. Viso to pasekmės yra ne tik sumažėję pardavimai, tačiau ir vis dar neįvykę pristatymai.
Žinoma, įsismarkavęs virusas gerokai pakeitė ir mūsų įpročius bei padarė nemažą įtaką viso pasaulio ekonomikai. Tikriausiai nieko nenustebins ir tai, jog žmonės dabar yra linkę pataupyti pinigus ar išleisti juos būtiniausiems produktams, vietoj naujo telefono ar kito ne tokio reikšmingo įrenginio.
Dauguma analitikų neabejoja, jog šie metai bus itin sudėtingi visai išmaniųjų telefonų industrijai. Ir nors Kinijoje situacija jau stabilizavosi ir dauguma gamyklų pradeda dirbti įprastiniu režimu, tačiau to negalima pasakyti apie Europą ar situaciją už Atlanto, kur viskas iš esmės dar tik prasideda.