Lietuvoje sparčiai augantis finansinių technologijų („fintech“) sektorius žengia klasterizacijos link. Nesenai įsikūrė pirmasis Lietuvoje „fintech“ verslo klasteris BCCS („Blockchain, Cyber Security and Compliance Solutions“), kuris apima blokų grandinės technologijų („blockchain“), kibernetinio saugumo ir atitikties sprendimus. Šio klasterio steigimo sutartį pasirašė įmonė „DevSlate Group“ kartu su Vytauto Didžiojo universitetu, kitomis konsultacijų ir skaitmeninių sprendimų įmonėmis „Cee Attorneys“, „Digital Solutions“ „S-PRO“ ir „SEC Consult“.
Tai pirmasis klasteris Lietuvoje, apjungiantis ES prioritetines didelio poveikio informacijos ir ryšių technologijas (IRT) – blokų grandinės technologijas, kibernetinį saugumą – su „minkštosiomis“, socialinėmis sritimis, tokiomis kaip verslo vadyba, rinkodara ir teisė.
„Lietuvai tapus vienu iš Europos finansinių technologijų domenų centrų, naujai įsteigti ir patyrę „fintech“ dalyviai BCCS klasteryje galės gauti įvairias paslaugas vienoje vietoje“, – sako BCCS klasterio koordinatorius Andrius Petkevičius.
„Džiaugiamės, kad įmonės buriasi į klasterius ne tik skatinamos finansinių ES priemonių, bet ir matydamos ilgalaikę bendradarbiavimo naudą, ir tai rodo augančią verslo aplinkos brandą“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) „Inolink“ projekto vadovė Jolita Razumienė.
Klasteris dirba pagal „vieno langelio“ principą ir jungia skirtingų sričių kompetencijas. Taip sudaroma galimybė įmonėms, organizacijoms, startuoliams ir pradedantiesiems verslininkams vienoje vietoje rasti atsakymus į kompleksinius klausimus, sietinus su „blockchain“, kibernetinio saugumo, atitikties, programinės įrangos kūrimo, tyrimų ir plėtros, teisine, verslo plėtros, vadybos, rinkodaros ir kitomis sritimis.
BCCS klasteris yra privačių ir valstybinių organizacijų bendradarbiavimo rezultatas, sukurtas siekiant skatinti inovacijas, produktų, paslaugų ir kitų sprendimų plėtrą bei integraciją į tarptautines rinkas. Klasteris dalyvauja MITA projekte „InoLink“.
„InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį MITA vykdo kartu su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.