Kinijoje sparčiai vystosi finansinių technologijų rinka, tad kinams įdomios įvairios lietuvių kuriamos technologijos bei bendradarbiavimo galimybės. Tuo galėjo įsitikinti Ekonomikos ir inovacijų viceministrės Jekaterinos Rojakos vadovaujama Lietuvos delegacija vizito Kinijoje metu. Delegacija, kurią taip pat sudarė Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė, įvairių sričių ambasados darbuotojai, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros atstovai, rugsėjo 2–6 d. lankėsi Guangdong provincijoje ir dalyvavo trijuose Lietuvos sektorius pristatančiuose renginiuose.
Jų metu delegacija apžvelgė pažangias Lietuvos ekonomines sritis, diskutavo bendradarbiavimo technologijų, inovacijų, transportavimo, logistikos, žemės ūkio, prekybos ir finansinių paslaugų plėtojimo klausimais. Po renginių apsikeista naudingais kontaktiniais duomenimis, pradėti planuoti papildomi susitikimai ir kompanijų vizitai tiek į Lietuvą, tiek į Kiniją.
Numatomas tolesnis bendradarbiavimas
Vizito metu Lietuvos delegacija papildomai susitiko su kompanijomis, kurios specializuojasi fintech, inovacijų ir naujų technologijų kūrimo, finansinių paslaugų, logistikos ir investicinių paslaugų teikimo srityse. Aplankytų įmonių sąraše ir pasaulyje gerai žinomi vardai: „PSBC Consumer Finance“, „Shenzhen Qianhai Webank“, „Lexin Fintech Holdings“ bei kiti.
„Akivaizdu, kad fintech sektoriuje, Kinija gerokai lenkia visas šalis. Šiuo metu Kinijos mokėjimų ir finansinių technologijų sektoriai sparčiai auga ir ieško plėtros galimybių visame pasaulyje. Susitikimų metu Lietuvą drąsiai vadinome Europos fintech centru, galinčiu pasiūlyti patrauklią verslo aplinką dėl taikomos reguliavimo politikos ir IT bei finansų srities talentų. Kinus sudomino fintech sektoriaus vystymo galimybės Lietuvoje. Jiems ypač aktualu tai, kad Lietuvoje išduotos finansinių paslaugų teikimo licencijos atveria duris verslo plėtrai visoje Europos Sąjungoje. Tai savo ruožtu suteikia galimybę išplėsti savo vartotojų ratą daugiau nei 500 mln. Europos Sąjungos gyventojų“, – sakė ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.
Ypač didelio susidomėjo sulaukė pažangi „Lexin Fintech Holdings“ technologija, kuri gali vos per keletą sekundžių priimti sprendimą dėl paskolos išdavimo. Sprendimas priimamas įvertinus įvairius apie kreditą prašantį asmenį prieinamus duomenis. Interaktyvioje momentinio mokėjimo sienoje galima realiu laiku stebėti, kam ir kuriai prekei pirkti suteikiama paskola arba paskolos prašymas yra atmetamas.
„Kinija pribloškė galimybėmis finansinių technologijų plėtros srityje. Praėjo vos keli metai nuo pirmųjų privačių ir elektroninių bankų atsiradimo šioje šalyje, tačiau jų augimo tempai ir pasiekti rezultatai yra daugiau nei įspūdingi. Ir tai neturėtų stebinti, nes į jų vystymąsi investuoja ir tarp 10 galingiausių kompanijų pasaulyje patenkanti kinų milžinė „Tencent“. Be to, kinai sumaniai pritraukia naujų elektroninių paslaugų vartotojų, pavyzdžiui, išnaudodami ilgametes Rytuose paplitusias pinigų dovanojimo tradicijas pasitelkdami naujausias elektronines pinigų pervedimo priemones“, – teigė Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros atstovas Ričardas Valančiauskas.
Įvairių kompanijų vadovai bei valdybos nariai, NIFA asociacijos atstovai, kartu su James Lau, Honkongo finansinių paslaugų ir iždo sekretoriumi, bei Patrick Lau, Honkongo prekybos plėtros tarybos vykdomojo direktoriaus pavaduotoju, yra pakviesti dalyvauti lapkričio mėn. vykstančioje didžiausioje fintech konferencijoje Baltijos šalyse „FinTech Inn 2019”. Planuojamo vizito metu kinų atstovai tikisi susipažinti su Lietuvos fintech ekosistemos dalyviais ir pasaulinėmis fintech plėtros tendencijomis.