Kriptovaliutos bendruomenės dėmesį patraukė 94 504 BTC (1 milijardas dolerių) pervedimas į nežinomą piniginę. Kas ir kam pervedė pinigus, kol kas nepavyko tiksliai išsiaiškinti. Yra žinoma, kad lėšos buvo išsiųstos iš 15 piniginių, tačiau daugiau nei pusė pervestos sumos atėjo iš vieno adreso. Bendras mokestis už pervedimą buvo 700 USD (480 Satoshi už baitą). Tuo pačiu metu siuntėjas permokėjo beveik 20 kartų, nes tinklas leidžia pasirinkti minimalų komisinį mokestį – 21 Satoshį už baitą.
Nežinomo gavėjo piniginė tapo viena iš penkių didžiausių tarp bitkoinų vartotojų.
Toks didelis sandoris (ši suma sudaro maždaug 0,5% visų laisvoje apyvartoje esančių bitkoinų) gali sukelti chaosą kriptovaliutų rinkoje – ypač jei tai padarė stambus žaidėjas, atsikratydamas bitkoinų. Pervedimas buvo užfiksuotas rugsėjo 6 dienos rytą, o vakare kriptovaliutos kursas pradėjo kristi ir taip nutraukė augimo tendenciją, kuri buvo pastebima nuo rugpjūčio 29 dienos.
Pagal vieną versiją, sandoris yra susijęs su „Bakkt“ prekybos ateities sandorių platformos ir kriptovaliutų saugyklos atidarymu.
Kiti mano, kad tai padarė Craigas Wrightas, kuris neseniai rado prarastus savo sąskaitos raktus. Teismo sprendimu jis privalo sumokėti buvusio verslo partnerio šeimai 4 milijardus dolerių.
Analitinės firmos „TokenAnalyst“ ekspertai tvirtina, kad mažiausiai 30% lėšų yra susijusios su „Huobi Global“ birža. Tikriausiai keitykla tiesiog perveda lėšas iš vienos savo piniginės į kitas.
„Jei pažiūrėtumėte į pinigines, iš kurių buvo imami pinigai, šios piniginės buvo atidarytos 2017 m. Dauguma jų yra aktyvios. Greičiausiai tai yra tylūs investuotojai, kurie nusprendė pirkti kriptovaliutą 2017 m., o dabar dėl kažkokių priežasčių viską sudeda į vieną piniginę“, – svarsto kriptovaliutų analitikas Vladimiras Kova.