„Intel“, „HP“, „Dell“ ir „Microsoft“ nusprendė, kad gana tylėti ir susijungė į komandą, kuri mes iššūkį JAV prezidento Donaldo Trumpo siūlomiems tarifams, skirtiems 300 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms kaip kad nešiojamiems kompiuteriams bei planšetėms. Pirmieji apie tai pranešė „Bloomberg“.
Keturios įmonės kartu viešai pasisakė apie prieštaravimą kylantiems tarifams teigdami, kad tokia praktika turės neigiamų pasekmių tiek industrijai, tiek patiems pirkėjams. Pasak „Bloomberg“, manoma, kad tarifai bus įvesti prieš prasidedant mokykliniams metams ar švenčių metu, kuomet žmones labiausiai linkę pirkti naujus kompiuterius.
Be to, pranešime buvo parašyta, kad „klientai, kurie neturi daug lėšų, nukentės labiausiai“. Pasak prieštaraujančių tarifams, pats geriausias galimas scenarijus yra žmonių sprendimas apsistoti ties senais modeliais, nepaisant to, kad jie yra ne tokie saugūs. Kitą vertus, tai gali priversti dalį vartotojų rinktis nešiojamus kompiuterius.
„The Consumer Technology Association“ nurodė, kad susiklosčius blogiausiam, nešiojamų kompiuterių ir planšečių kainos gali išaugti iki 19 procentų.
Įmonės taip pat teigė, kad visos kartu 2017 metais tyrimams bei technologijų vystymui išleido 35 mlrd. JAV dolerių. Tarifų sukeltos kainos yra žalingos inovacijas bei grasina Amerikos dirbantiesiems, kadangi pinigai iškeliautų kitur ir padėtų tiems gamintojams, kurie nėra priklausomi nuo JAV vykstančių pardavimų.