Kiek anksčiau spaudoje buvo pasirodę pranešimai, jog PirateBay.org tinklalapį prižiūrinti bendrovė sumanė originalų būdą išvengti autorių teisių gynėjų persekiojimo - sugalvota nusipirkti miniatiūrinę salą ir persikelti į ją.
PirateBay.org savininkai minėjo nedidukę salą „Sealand“, kurioje telpa vos tuzinas žmonių. Joje įsikūrę keistuoliai jau kurį laiką bando įkurti savo valstybę. Net ir su piratavimu jie spėjo susidėti - kurį laiką iš netoli D. Britanijos krantų esančios salos transliuotos piratinės radijo transliacijos.
Tačiau įsileisti pas save interneto piratų „Sealand“ neplanuoja. Salos vyriausiasis, princu save tituluojantis Michael Bates, duodamas interviu CBC pareiškė, kad sala neparduodama, be to, tokia operacija iš esmės neįmanoma, mat „Sealand“ reikėtų traktuoti kaip suverenią valstybę.
Ne gana to, M. Bates pareiškė žinąs apie PirateBay.org planus ir jų nepalaikantis. Anot jo, piratavimas internetu yra tiesiog vagystė. Šiuo metu Holivude kuriamas filmas Michael Bates knygos motyvais, tad jis teigė tikrai nenorįs girdėti nieko apie internetinių piratų įsikūrimą „Sealand“ saloje.
Tinklapyje BuySealand.com kol kas PirateBay.org įkūrėjams pavyko salos pirkimui surinkti tik 20 tūkstančių JAV dolerių. Tuo tarpu M. Bates savo salą vertina gerokai daugiau - 971 milijonu dolerių. Na o teisės ekspertai tvirtina, kad „Sealand“ saloje jokios kalbos apie savą valstybę ar įstatymus apskritai negali būti mat ji yra Didžiosios Britanijos teritoriniuose vandenyse.