Lietuvoje sudarytos puikios galimybės vystyti produktus pasaulinei IT rinkai, todėl planuojantiems tai daryti vertėtų iškart galvoti kaip tapti sėkmingais pasaulio, o ne tik Lietuvos mastu. Tokią žinutę lietuviams penktadienį „Vilnius Tech Park“ vykusiame susitikime su Lietuvos IT rinkos lyderiais perdavė vienas jauniausių pasaulio milijardierių Bhavin Turakhia.
„Hostinger x Teso Talks: Meet & Greet Bhavin Turakhia“ renginio akimirkos
„Hostinger“ ir „Tesonet“ kvietimu Lietuvoje viešintis iš Indijos kilęs B. Turakhia yra antrepreneris, kurio turtas vertinamas virš 1,5 mlrd. JAV dolerių.
„Norint sukurti sėkmingą globalų verslą, nebūtina turėti stipraus finansinio užnugario. Aš savo karjerą pradėjau su 350 JAV dolerių, kuriuos pasiskolinau iš tėvo“, – pasakojo B. Turakhia. „Neturint investuotojų pinigų, nėra ko iššvaistyti, o kūrybiškumas klesti. Pavyzdžiui, neturėdamas kelių milijonų reklamos kampanijai brangiausiuose kanaluose, gali panaudoti partizaninę rinkodarą“.
Anot jo, viena didžiausių klaidų, kurią daro startuoliai, yra susikoncentravimas į kompanijos vertę, užuot galvojus kokią vertę kompanija kuria savo klientams ir darbuotojams.
„Skaitydami naujienas dažnai matome – štai viena kompanija vertinama 100 mln. JAV dolerių, o kita pasiekė jau 200 mln.“, – susirinkusiems sakė B. Turakhia. „Tai sukuria įspūdį, kad startuolio verte galime matuoti jo sėkmę, nors iš tiesų sėkmė turėtų būti matuojama klientų skaičiumi ir kitais rodikliais, rodančiais verslo tvarumą. Mano patarimas būtų paprastas – susikoncentruoti į vertės klientams ir darbuotojams kūrimą, o su augančiu verslu augs ir jo vertė“.
Jo teigimu, kiekvienas startuolis, tarp jų ir lietuviški, turi kurti pirmiausiai globaliai rinkai.
„Nuo pat pradžios visus verslus mes kūrėme pasaulinei, o ne vien Indijos rinkai. Nepaisant to, kad čia gyvena virš milijardo žmonių, mums jų nepakako. Visada galvokite globaliai. Lietuvoje yra puikų su visu pasauliu dirbančių IT verslų – pavyzdžiui „Hostinger“, „Tesonet“ ar kiti. Turite puikią IT infrastruktūrą, daug gabių, išsilavinusių ir kelias kalbas mokančių žmonių. Kurkite produktus pasauliui, o ne vien tik Lietuvai, ir jūs jį užkariausite“, – komplimentų lietuviams negailėjo B. Turakhia.
Susitikimą su Lietuvos IT rinkos lyderiais jis užbaigė žodžiais, kad kiekvieno žmogaus pareiga yra pakeisti pasaulį į gerą tiek, kiek leidžia jo galimybės.