Lietuvos biotechnologijų bendrovės „Fermentas“ 2006 metų apyvarta pasiekė 50,7 mln. litų ir buvo 35 proc. didesnė nei 2005 metais. Tai – rekordinis bendrovės pardavimų augimo rodiklis nuo jos veiklos pradžios 1995 metais.
Pasak „Fermento“ generalinio direktoriaus ir „Fermentas International Inc.“ valdybos pirmininko profesoriaus Viktoro Butkaus, sėkmingą veiklą iš esmės lėmė pelnytas bendrovės pripažinimas pagrindinėse pasaulio biotechnologijų rinkose – Europoje, JAV ir Kanadoje, kur parduodama apie 80 proc. bendrovės produkcijos. „Be to, praėjusiais metais gerokai išplėtėme produkcijos asortimentą – jį padidinome nuo 380 iki 500 molekulinės biotechnologijos produktų“, - pažymi jis.
Beveik visą – net 99 proc. savo produkcijos – „Fermentas“ eksportuoja, tačiau auga ir bendrovės pardavimai Lietuvoje. „Vargu, ar kada mūsų pardavimai Lietuvoje sudarys žymesnę mūsų apyvartos dalį. Vis tik pastebime, kad šalyje plečiasi biotechnologijų panaudojimo spektras, vis daugiau įvairių sričių bendrovių diegia biotechnologijomis pagrįstus pažangius tyrimo metodus“, - sako prof. V. Butkus.
Specializuotos JAV rinkos tyrimų bendrovės „Bioinformatics“ 2006 m. vasarį paskelbtais duomenimis, „Fermentas“ yra vienas iš penkių didžiausių restrikcijos fermentų gamintojų pasaulyje. Praėjusių metų balandį „Bioinformatics“ tai pat paskelbė „Fermentą“ Europos DNR markerių rinkos lyderiu.
Viena iš praėjusių metų „Fermento“ naujienų – įsteigta atstovybė Didžiojoje Britanijoje, leisianti efektyviau atstovauti bendrovei šalyje ir per dvejus metus Didžiosios Britanijos ir Airijos rinkose pasiekti didesnę nei 5 mln. litų apyvartą.
„Fermento“ atstovavimą pasaulio biotechnologijų rinkose koordinuoja tarptautinis holdingas „Fermentas International“, įsikūręs Kanadoje. Taip pat veikia bendrovės prekybos atstovybės Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV ir Kanadoje. Prekės ženklu „PureExtreme“ pažymėta Lietuvos bendrovės produkcija parduodama ir per kitus produkcijos platintojus, o iš viso ji tiekiama į 70 pasaulio valstybių.
„Aukštųjų technologijų srityje labai svarbu veikti ir būti matomam tarptautiniu mastu, būti atstovaujamam ten, kur yra susitelkę didžiausi mūsų klientai. Tačiau mums ne mažiau svarbu, kad mūsų intelektualiniu, mokslo ir gamybos centru išlieka Lietuva ir kad net tris ketvirtadalius „Fermentas International“ akcijų valdo „Fermento“ darbuotojai mūsų šalyje“, - sako prof. V. Butkus.
Siekdamas ir toliau sėkmingai konkuruoti pasaulio rinkose, „Fermentas“ šiuo metų vykdo 12-14 mln. litų vertės kontroliuojamos aplinkos gamybinių patalpų įrengimo projektą, kuris leis dar labiau pagerinti produkcijos kokybę. Bendrovė taip pat įgyvendina taikomųjų mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektą, išplėsiantį jos restrikcijos endonukleazių pasiūlą.
Lietuvos aukštųjų technologijų bendrovės darbuotojų skaičius per 2006 metus padidėjo 35 žmonėmis. Šiandien „Fermente“ dirba 235 aukštos kvalifikacijos specialistai, tarp jų – du profesoriai ir 31 mokslų daktaras. Bendrovės Mokslinių tyrimų centre dirba per 50 tyrėjų.