Individualių programinių sprendimų kūrimo lyderė Lietuvoje „Alna Software“ tapo pirmąja informacinių technologijų bendrove Rytų Europoje, savo veikloje pradėjusia taikyti kritinės grandinės teorija pagrįstą projektų valdymo modelį. Pasitelkusi naująją metodiką bendrovė darbuotojams užtikrins palankesnes darbo sąlygas projektų metu, sutrumpės ir jų įgyvendinimo laikas.
„Pakeitimai bendrovėje buvo įvykdyti siekiant sumažinti darbuotojams tenkantį krūvį ir sumažinti pašalinių trukdžių įtaką jiems atliekant pagrindines projektų užduotis. Naujasis projektų valdymo modelis leidžia tolygiai paskirstyti darbo krūvį viso projekto metu ir išvengti įtampos ir skubėjimo projekto pabaigoje. Tikimės, kad ši strategija padės sutaupyti nuo 20 iki 70 proc. darbuotojų laiko ir kitų įmonės resursų, greičiau realizuoti projektus“, - teigia „Alna Software“ direktorius Artūras Gruodis.
„Alna Software“ pavasarį pagal iš anksto apibrėžtus kriterijus įvertins naujojo darbo organizavimo modelio poveikį. Planuojama, kad, nedidinant bendrovės darbuotojų skaičiaus, per pusmetį projektų įvykdymo laikas sutrumpės ketvirtadaliu, o pelningumas išaugs 15 procentų.
„Ypač įdomiu iššūkiu šį projektą padaro aplinkybė, kad tapome pirmąja programinės įrangos bendrove Rytų Europoje, diegiančia tokią vadybos sistemą. Esu tikras, kad jos privalumus - lankstesnio darbo galimybę ir dar labiau išaugsiantį projektų realizavimo efektyvumą – įvertins ir mūsų klientai. Be to, bus įdomu išbandyti kažką naujo, pasidalinti patirtimi, užkrėsti mūsų kolegas ir partnerius noru diegti vadybos naujoves“, - sako A. Gruodis.
Įgyvendinant šį projektų valdymo modelį buvo pertvarkyta įmonės struktūra, sukurtos komandos, paskirti jų vadovai. Nuo šiol kiekviena komanda bus atsakinga už tam tikras užduotis, o jos vadovas koordinuos darbą.
Pasaulinės tendencijos rodo, kad tik 44 proc. visų projektų yra baigiami numatytu laiku, o terminus viršijusiems projektams vidutiniškai prireikia 3,2 karto daugiau laiko nei planuota. Tradiciniai projektų vadybos modeliai neatsižvelgia į atsitiktinumus ir jų poveikį projekto eigai, o terminai viršijami dėl priežasčių, kurių nebuvo įmanoma numatyti juos nustatant.
Kritinės grandinės modelis leidžia efektyviai mažinti nenumatytų veiksnių ir trukdžių įtaką projektų terminams. Remiantis naujuoju modeliu efektyviau planuojami projektai ir vykdomos jų užduotys, tai leidžia išvengti galimų darbų vėlavimų.