„Kaspersky Lab“ paskelbė naujausią įmonės socialinės atsakomybės ataskaitą, kurioje aprašomos įmonės technologinės, švietimo ir labdaros iniciatyvos. Šių metų ataskaitoje nagrinėjami darbai, kuriais technologijų pramonėje siekiama lyčių lygybė ir kaip „Kaspersky Lab“ skatina vaikų kibernetinio saugumo žinių lavinimą. Ataskaitoje atsispindi, kaip bendrovė padeda bendruomenėms augti ir prisideda prie pasaulio tapimo geresne ir saugesne vieta mums visiems.
„Kaspersky Lab“ didžiuojasi esantys lyčių lygybės technologijų pramonėje šalininkais. Suprantame, kad įvairiapusė darbo jėga daro verslą sėkmingesniu, produktyvesniu ir dinamiškesniu, todėl mes esame įsipareigoję skatinti moterų karjerą kibernetinio saugumo srityje. Manome, kad kibernetinis saugumas yra ne tik naudinga ir įdomi karjera, bet ir daro pasaulį daug geresnį, nes saugo žmones, įmones ir organizacijas nuo kibernetinių nusikaltimų. Mums reikia daugiau moterų, kad jos padėtų mums įveikti įgūdžių spragą ir išplėstų pramonės perspektyvą.
„Kaspersky Lab“ remia AMPLIFY „Girls in Tech“ renginį – moterų verslininkių konkursą savo verslo pasiekimams parodyti. Tai tik viena iš iniciatyvų, kurias bendrovė palaiko siekdama padėti moterims visapusiškai siekti savo tikslų skaitmeninių produktų ir paslaugų srityje. Per „PwC Tech She Can“ chartiją „Kaspersky Lab“ taip pat įsipareigoja didinti moterų, dirbančių technologijų srityje, skaičių.
„Kaspersky Lab“ ne tik įkvepia moteris IT industrijoje, bet ir padeda tėvams saugoti savo vaikus kibernetinėje erdvėje. Šie sprendimai apima „Kaspersky Safe Kids“ mobiliąją programėlę, kuri leidžia tėvams rasti savo vaikus bet kuriuo metu. Programa netgi siunčia pranešimą, jeigu vaikas yra nepažįstamoje teritorijoje. Pavyzdžiui, Pietų Afrikoje gyvenanti Lida Erasmus pasitelkė šią programėlę, kad surastų savo paauglę dukterį, kai ji išvyko iš namų su jaunuoliu ir negrįžo. Lidos nerimas buvo nuramintas, nes ji sugebėjo susekti savo dukterį ir nuvažiuoti į tą vietą, kur galėjo ją pasiimti.
„Kaspersky Lab“ taip pat reguliariai organizuoja „Safe Kids“ renginius, kad padidintų informuotumą apie vaikų saugumą internete. Vaikai nuo 7 iki 13 metų Johanesburge ir Keiptaune, taip pat kai kuriose Rytų Azijos dalyse buvo mokomi, kaip save apsaugoti realiose ir virtualiose gyvenimo situacijose, kurios gali sukelti pavojų.
Be to, „Kaspersky Lab“ darbuotojai remia labdaringus tikslus savanoriaudami ir organizuodami renginius žmonėms, kuriems reikia pagalbos. Rusijoje ir Šiaurės Amerikoje darbuotojai aktyviai dalyvavo šiose iniciatyvose, pradedant gyvybiškai svarbių prekių pristatymu į Udomlyos vaikų globos namus, siekiant pritraukti lėšas Amerikos vėžio draugijai ir „Cure for Alzheimer“ fondui, taip pat padėjo tiems, kurie nukentėjo nuo uragano „Harvey“.
„Per 21 metų mūsų įmonės istoriją mes nukeliavome ilgą kelią – daugeliu aspektų. Įmonių socialinė atsakomybė gali būti ne pati akivaizdžiausia, tačiau ji vis dar labai svarbi mūsų verslo kultūros plėtrai. Tai taip pat mūsų indėlis, kad pasaulis taptų saugesnis ir geresnis už mūsų kompanijos ribų. Mes sutelkiame dėmesį į projektus, kurie yra artimi mūsų veiklos sričiai, pavyzdžiui, suteikiame galimybę naudotis nemokamais saugumo sprendimais arba mokome vaikus apie kibernetinį saugumą, tačiau mes taip pat turime projektų, kuriais užtikrinama lyčių lygybė ir skatinamas STEM mokymas“, – sakė Eugenijus Kaspersky, „Kaspersky Lab“ generalinis direktorius.
„Taip pat labai džiaugiuosi, kad galime pasidalinti ne tik mūsų būstinėje atliktais darbo rezultatais, bet ir visame pasaulyje esančių biurų savanoriškos ir kitos labdaringas veiklos rezultatais.“