Rusijos televizijos ir radijo transliavimo bendrovė kartu su „Tele2“ bei „Rostelecom“ ketina kurti federalinį tinklą specialiosioms tarnyboms, ketvirtadienį pranešė Cnews.ru. Šia žinia netrukus pradėjo dalytis socialinių tinklų vartotojai Lietuvoje, kvestionuodami tokį šalyje veikiančios bendrovės sprendimą. Vis dėlto „Tele2“ Rusijoje priklauso kitai bendrovei, o prekės ženklas tik laikinai išlieka toks pat.
„Tele2“ korporatyvinės komunikacijos direktorius Andrius Baranauskas feisbuke dar kartą pakartojo, jog „Tele2“ Rusijoje yra visiškai kita įmonė nei likusiose šalyse.
Rusijos padalinys buvo parduotas dar 2013-ųjų kovą. Pirkėjas gavo teisę kurį laiką naudoti ir prekės ženklą.
„O tai kas tada yra „Tele2“ Rusijoje? Pradėkim iš toli. Mes atėjom į tą šalį 2000-aisiais, kai investuoti Rusijoje atrodė (o anuomet ir buvo) nebloga idėja. Tapom ketvirtu federaliniu operatoriumi – mažiausiu, užtat sparčiausiai augančiu. Formulė „Geras ryšys už žemą kainą“ veikia visur, tad Rusijos regionuose „Tele2“ atėjimas virsdavo tikromis šventėmis ir ne tik dėl vietos marketingo gero darbo“, – teigė A. Baranauskas.
Vis dėlto, pasak jo, laikui bėgant iškilo dvi problemos. Pirmoji – nepavyko gauti dažnių Maskvoje: „Ten – pusė Rusijos rinkos, jei skaičiuosim pinigais, ir leidimai dažniams toje šalyje dalinami regionais, o Maskvai išduodami atskirai.“
Antroji problema – 2012-ųjų liepą, kai Rusija skirstė LTE dažnius, jų gauti nepavyko.
„Ir jei Maskvą dar galėjom kentėt, tai sprendimas neduoti LTE buvo labai aiškus skambutis – arba parduodat dabar, arba sėdėkit ir žiūrėkit, kaip kompanija atsilieka technologijų lenktynėse, o jos vertė čiuožia žemyn. Tai ir pardavėm. Įdomus, beje, momentas – nuo kontrakto pasirašymo iki sandorio uždarymo praėjo savaitė, čia su sąlyga, kad vertė buvo 2,4 mlrd. JAV dolerių. Na, bet 2013-aisiais Rusija dar turėjo pinigų“, – pasakojo A. Baranauskas.
Pirkėju tapo valstybinis bankas VTB. Rusijos „Tele2“ akcininku tapo Jurijus Kovalčiukas, asmeninis Vladimiro Putino draugas ir bendrijos „Ozero“ vienas iš steigėjų. Dar vienas akcininkas – Aleksejus Mordašovas, vienas didžiausių Rusijos oligarchų. Pati įmonė sukūrė kontroliuojančią bendrovę su Rusijos valstybiniu operatoriumi „Rostelekom“.
Tais pačiais metais Rusijos „Tele2“ gavo viską: ir dažnius Maksvoje, ir LTE dažnius, užsakymą naujam tinklui statyti.
„Taip, kad kai kitą kartą perskaitysit žinutę, kad „Tele2“ Rusijoje kažką daro, neapsigaukite. Jie turi (ir dar keletą metų turės) teisę naudoti prekės ženklą, jie net išlaikė tą patį veržlų ir greitą darbo stilių, bet dabar ta įmonė priklauso Rusijos valstybiniam bankui ir Putino draugams oligarchams“, – pridūrė A. Baranauskas.