Pastaruoju metu kompiuterių komponentus siūlančios kompanijos išgyveno šiokį tokį pakilimą, bet ateitis atrodo miglota. Bene pagrindinis pakilimo variklis buvo kriptovaliutų rinka, kuri susiurbė ne tik milijonus vaizdo plokščių, bet ir ne viena milijoną pagrindinių plokščių.
Suprantama, kad kriptovaliutoms dabar esant dugne šis rinkos segmentas visai nebesiplečia, o dar ir trukdo, nes esant mažam pelningumui išparduodamos vaizdo ir pagrindinės plokštės. Natūralu, kad esant milžiniškai pasiūlai naudotų produktų rinkoje mažiau nuperkama naujų produktų.
Kita problema mažinanti pardavimus yra JAV ir Kinijos prekybos karas. Dabar visi gamintojai prisigabeno pagrindinių ir vaizdo plokščių į JAV, kad išvengtų muitų. Šios prekės jau skaičiuojamos kaip parduotos, todėl tokių kompanijų kaip „Asus“, „Gigabyte“ ar MSI ketvirtasis ketvirtis bus kuklesnis nei tikėtasi. Manoma, kad per didelė pasiūla rinkoje tęsis bent iki 2019 metų pirmoje ketvirčio.
Kita problema mažinantis pardavimus yra „Intel“ procesorių trūkumas, todėl bus nuperkama mažiau pagrindinių ir vaizdo plokščių nei esant geram procesorių tiekimui.
Bloga žinia, kad esant blogiems pardavimams tokie gigantai kaip „Intel“ ir „nVidia“ gali pakelti kainas, kad gautų užsibrėžtas pajamas, bent taip mano „Digitimes“. Mes galvojame, kad vaizdo plokščių kainų pakelti nebėra kur, o „Intel“ procesoriai irgi dabar kainuoja daugiau nei turėtų. Jų trūkumas prognozuojamas dar bent pusmetį.