Didžiausias Lietuvoje komercinis SEB Vilniaus bankas baigia diegti naują prekybos vertybiniais popieriais internetu sistemą ir jau pasiūlė klientams naudotis pagrindine jos naujove – tiesiogiai prekiauti visose trijose Baltijos šalių biržose. Naujos sistemos naudotojai internetu taip pat gali įsigyti banko grupės valdomų investicinių fondų vienetų, matyti išsamesnę informaciją apie vertybinių popierių portfelį ir naudotis kitomis naujomis funkcijomis.
„Mūsų klientai jau gali prekiauti Rygos ir Talino biržose realiu laiku, dabar tai vyksta gerokai greičiau, paprasčiau ir pigiau negu iki šiol. Manome, kad naujos sistemos galimybės per metus trečdaliu padidins jos naudotojų skaičių, padidės Baltijos šalių biržų prekybos aktyvumas“, – sakė SEB Vilniaus banko Finansų rinkų departamento direktorius Vykintas Misiūnas. Pasak jo, klientų susidomėjimą tiesiogine prekyba Baltijos biržose skatina ir banko šiuo metu taikomi itin palankūs įkainiai (0,19 proc. komisinis mokestis iki sausio 31 dienos).
Nauja SEB Vilniaus banko prekybos vertybiniais popieriais internetu sistema pritaikyta didesniam naudotojų skaičiui. „Ši sistema pagal savo stabilumą ir lankstumą yra viena pažangiausių rinkoje, be to, joje galima greitai ir paprastai įdiegti papildomų funkcijų, įtraukti vis naujų vertybinių popierių ir atsižvelgti į kintančius klientų poreikius“, – sakė V. Misiūnas.
Palyginti su senąja sistema, naujojoje įdiegta daugiau papildomų funkcijų: klientai gali nurodyti papildomus pavedimų duomenis, matyti išsamesnę informaciją apie savo vertybinių popierių portfelį, pateiktus pavedimus, sudarytus sandorius ir taikomus komisinius mokesčius. Investuotojai taip pat gali pirkti visų SEB Vilniaus banko grupės platinamų investicinių fondų vienetų ar juos parduoti.
Ateityje naujosios sistemos naudotojams bus pasiūlyta ir daugiau galimybių – jie galės internetu įsigyti su akcijomis susietų obligacijų, Vyriausybės vertybinių popierių, taip pat prekiauti beveik viso pasaulio vertybinių popierių biržose kotiruojamais vertybiniais popieriais.
Nuo šių metų pradžios SEB Vilniaus bankas sudarė daugiausia sandorių centrinėje rinkoje – 32 proc., arba 91 tūkstantį. Jų vertė viršijo 409 mln. litų ir sudarė didžiausią rinkos dalį – 24 procentus. Apie 90 proc. visų sandorių sudaroma internetu.