Naujausia investicija į JAV kompaniją „Bossa Nova Robotics“ yra pirmasis „LG Electronics“ (LG) sandoris su užsienio robotikos partneriais po keleto šių metų susitarimų su Korėjos startuoliais. LG robotikos startuoliams iš viso skyrė per 90 milijonų JAV dolerių per pirmus 12 mėnesių nuo investicinės iniciatyvos pradžios.
„Bossa Nova Robotics“ yra pirmaujanti realaus laiko duomenų apie parduotuvių lentynose esančius produktus tiekėja pasaulinei mažmeninės prekybos industrijai, ir prisideda prie efektyvaus didelių parduotuvių valdymo automatizuodama tokių duomenų surinkimą ir analizę. Didžiausias pasaulio prekybos tinklas „Walmart“ keliolikoje savo parduotuvių „Bossa Nova“ lentynas nuskaitančius robotus testuoja nuo praėjusių metų.
Sprendimas finansuoti „Bossa Nova“ priimtas po LG investicijų į keturias korėjiečių robotikos kompanijas – „Acryl“, „SG Robotics“, „Robotis“, „Robostar“.
- „Acryl Inc.“ prieš septynerius metus įkurta akademikų komandos iš Korėjos Mokslo ir technologijų instituto, yra kognityvinės informatikos įmonė, sukūrusi integruotą dirbtinio intelekto platformą „Jonathan“, paremtą didžiųjų duomenų ir giluminio mokymosi metodo pritaikymu ir galinčią atpažinti emocijas ir prasmes tekste, kalboje ir atvaizde.
- „SG Robotics“ – startuolis, kuriantis ir vystantis dėvimus robotus, skirtus judėjimo negalią turintiems žmonėms. Pradėjusi veiklą 2017 m. įmonė stengiasi masinei gamybai pritaikyti dėvimuosius robotus vaikams. „SG Robotics“ kurtą „WalkOn“ kostiumą dėvėjęs sportininkas laimėjo bronzą pirmosiose neįgaliųjų „Cybathlon“ varžybose 2016 m., o 2018 m. Pjongčango parolimpinėse žaidynėse kostiumą valdė olimpinę ugnį įžiebęs fakelo nešėjas.
- „Robotis“ specializacija – robotikos sprendimų taikymas ir robotai švietime. Kompaniją garsina patentuoti sumanieji aktuatoriai, naudojami daugiasluoksniuose (multi-jointed) robotuose, ji taip pat gamina techninę įrangą (valdikliai, jutiklių moduliai) robotų programinei įrangai.
- „Robostar“ gamina industrinius robotus. Savo misija laiko aprūpinti mobiliųjų įrenginių, ekranų, automobilių ir puslaidininkių gamybos kompanijas vieno žingsnio sprendimais.
Šios investicijos papildo pačios LG pastangas artimiausioje ateityje pritaikyti aptarnavimo robotus rinkai ir paversti jų gamybą pagrindiniu kompanijos augimo varikliu. LG jau išbandė keletą robotų Korėjoje, tarp jų – Robotas Gidas ir Robotas Valytojas, padėję keliautojams didžiausiame Pietų Korėjos oro uoste per Pjongčango olimpines žiemos žaidynes. Metų pradžioje per elektronikos apdovanojimus CES, LG pristatė tris naujus CLOi koncepto robotus, specialiai sukurtus komerciniam naudojimui didelio lankomumo vietose, kaip, pavyzdžiui, viešbučiai ir prekybos centrai. CLOi robotai bus vystomi paraleliai su „ThinQ“ prekės ženklo produktais – AI taikančia buitine elektronika ir technika.
„Robotika, kaip kertinis „ThinQ“ strategijos komponentas, yra kritinė LG augimo galimybė“, sako Kim Sungwook, „LG Electronics“ globalių inovacijų padalinio viceprezidentas. „LG pasiryžusi vystyti robotikos galimybes investicijomis į inovatyvius partnerius bei intensyviais tyrimais ir plėtra kompanijos viduje.