Lietuva pasaulyje patenka į dešimtuką šalių, kuriose startavo daugiausiai „blockchain“ technologija paremtų projektų, lietuviai pirmauja ir pagal susidomėjimą kriptovaliutomis. Tai ne tik padeda pritraukti įspūdingas investicijas, bet ir atkreipia dėmesį kitų verslų, kurie įžvelgia didelį potencialą augti Lietuvoje. Vienas jų – tarptautinė bitkoinų ir eterio prekybos platforma „Luno“.
„Lietuviai pripažįsta skaitmeninių valiutų potencialą kaip visiems prieinamą sprendimą. Rinka auga svaiginančiu tempu, ji atveria galimybes vartotojams ir verslui, tačiau vis dar trūksta patikimų ir kiekvienam prieinamų būdų saugiai įsigyti, laikyti bei kasdieniame gyvenime naudoti kriptovaliutas. Būtent tai mes ir siūlome“, – sako Magdalena Gołębiewska, „Luno“ vadovė Rytų Europos regione.
Pirmuosius žingsnius mūsų šalyje „Bitcoin“ ir „Etherium“ kriptovaliutų prekybos platforma „Luno“ žengė pernai metų pabaigoje ir jau spėjo įsitikinti lietuvių imlumu naujovėms. Per pusmetį ji pritraukė tūkstančius aktyvių klientų iš Lietuvos, jų skaičius kas mėnesį auga dešimtimis procentų. Šiuo metu šimtai lietuvių kiekvieną dieną registruojasi „Luno“ platformoje ir perka kriptovaliutas.
Visame pasaulyje „Luno“ turi daugiau nei 1,8 mln. vartotojų iš 40-ies šalių Europoje, Pietryčių Azijoje ir Afrikoje. Kompanijoje, kurios pagrindinis biuras veikia Londone, dirba per 250 žmonių.
„ICO Watchlist“ duomenimis, Lietuva užima penktą vietą Europoje pagal blockchain technologija paremtų projektų skaičių ir jų pritrauktas lėšas, o pasaulyje patenkame į geriausiųjų dešimtuką. Pernai 10 proc. visų pasaulio viešų kriptovaliutos siūlymų (angl. Initial Coin Offering, ICO) lėšų pritraukė mūsų šalyje sukurti projektai.
„Lietuvos blockchain bendruomenė yra labai pažangi, startuoliai bendradarbiauja vieni su kitais, jų kūrėjai dalinasi savo įžvalgomis ir patarimais. Tačiau ne visiems kriptovaliutos yra artimos, visuomenėje sklando klaidingi stereotipai, trukdantys priimti teisingus sprendimus. Siekiame, kad apie kriptovaliutas sužinotų visi, todėl sukūrėme specialų informacinį kanalą, kuriame paprastai paaiškiname sudėtingus dalykus. Jei mes mokomės užsienio kalbų naudodami programėles ar klausydami kursų, kodėl neturėtume tokiu pat būdu sužinoti ir apie kriptovaliutas?“ – retoriškai klausia M. Gołębiewska.
Šis švietimo projektas skirtas lietuviams, kurie neturi daug žinių apie finansų rinkas ir naujas technologijas, tačiau nori visa tai suprasti. Jame pateikiamos trumpos, nuotaikingos pamokos su atsakymais į svarbiausius klausimus, pavyzdžiui, kas yra bitkoinai, kaip vyksta atsiskaitymai kriptovaliutomis, ar jos yra saugios, kaip nustatoma bitkoinų kaina ir kt.
Siekiant, kad informacija būtų įdomi ir lengvai įsimenama, vaizdo klipuose pažinsite garsiojo Satoshi Nakamoto charakterį, sužinosite, ką bendro bitkoinai turi su auksu, kaip sumaišyti bitkoinų kokteilį ir daug kitų dalykų.
Pasak „Luno“ atstovų, tai yra tik jų švietimo kampanijos Lietuvoje pradžia.