Dvidešimties didžiausių pasaulio ekonomikų finansų ministrai ir centrinių bankų atstovai susitikime Buenos Airėse sutarė stebėti kriptovaliutas, o vėliau grįžti prie srities reguliavimo klausimo.
„Mes raginame tarptautinės standartizacijos įstaigas toliau tęsti kriptoaktyvų ir rizikos stebėseną pagal turimus įgaliojimus ir esant būtinybei visapusiškai įvertinti atsakymus“, – sakoma G20 finansų lyderių pranešime.
Jie taip pat sveikino naujus standartus, kurios pasiūlė Finansinių veiksmų darbo grupė kovai su pinigų plovimu (FATF) – kovai su finansiniais nusikaltimais Paryžiuje „Didžiojo septyneto“ šalių sukurta organizacija. Šiuo metu FATF vienija 35 valstybes ir dvi tarptautines organizacijas.
Naujienų agentūros „Reuters“ šaltiniai mano, kad viena iš dabartinio G20 neveikimo priežasčių yra tai nereikšmingas kriptovaliutų kiekis, kuris nesukuria grėsmės finansų rinkoms. Šią poziciją laiške, skirtame G20, išdėstė Finansų stabilumo tarybos pirmininkas ir Anglijos banko valdytojas Markas Carney.
Kita priežastis buvo šalių nesutarimai. Prancūzija pasiūlė imtis konkrečių veiksmų, pavyzdžiui, uždrausti plačiajai visuomenei naudoti indėlius ir paskolas skaitmeninėmis valiutomis, taip pat reklamuoti jomis pagrįstas investicijas. Kitos šalys baiminasi, kad kriptovaliutos reguliavimo įvedimas reikštų dalinį jų pripažinimą.
Tačiau, kaip pažymėjo Argentinos centrinio banko valdytojas Federico Sturzeneggeris, čia nuskambėjo konkrečių rekomendacijų užklausa kitam aukščiausio lygio susitikimui, kuris vyks liepos mėnesį. Tuo tarpu Italijos centrinio banko valdytojas Ignazio Visco išreiškė įsitikinimą, kad galiausiai G20 finansų lyderiai įpareigos Tarptautinę vertybinių popierių komisiją (IOSCO) parengti kriptovaliutų standartus.