„Kaspersky Lab“ patvirtino savo įsipareigojimą tarptautiniam bendradarbiavimui kovoje su elektroniniais nusikaltimais, pasirašydama susitarimą dėl keitimosi informacija apie grėsmes su INTERPOL. Teisinė sistema skirta palengvinti ir plėtoti „Kaspersky Lab“ ir INTERPOL bendradarbiavimą dalijantis informacija apie grėsmių žvalgybos duomenis ir naujausias elektronines nusikalstamas veikas.
Kadangi kibernetiniai pažeidimai dažniausiai nepaiso sienų, „Kaspersky Lab“ pabrėžia tarptautinio pramoninio bendradarbiavimo svarbą. Mūsų ekspertai reguliariai bendradarbiauja su INTERPOL, siekdami pasidalinti naujausia informacija apie kibernetinius sukčius su policija. Pavyzdžiui, „Kaspersky Lab“ dalyvavo radikalioje INTERPOL vadovaujamoje elektroninių nusikaltimų operacijoje, kuri aptiko beveik 9000 botnetų valdymo (C2) serverių bei šimtus pažeistų svetainių, įskaitant vyriausybės portalus, visame ASEAN regione.
„Kaspersky Lab“ taip pat anksčiau padėjo tarptautinei operacijai, koordinuojamai INTERPOL visuotinio inovacijų komplekso (IGCI) Singapūre, siekiant sutrukdyti nusikalstamą „Simda“ botnet tinklą – daugiau kaip 770 000 užkrėstų kompiuterių visame pasaulyje. Be to, bendradarbiavimas su INTERPOL leido „Kaspersky Lab“ ekspertams išbandyti ir tobulinti nemokamą atvirojo kodo programą, leidžiančią greičiau ir lengviau atlikti su elektroninėmis grėsmėmis susijusius tyrimus. Ši programa ne tik suteikia galimybę tyrėjams sumažinti kelionės laiką, bet ir padeda teisėsaugos institucijoms greičiau atrasti pagrindinius požymius, likusius po kibernetinės atakos.
Stiprinant esamus santykius tarp abiejų organizacijų, naujasis susitarimas suformuluoja keitimąsi duomenimis, kuris padės INTERPOL šio tipo tyrimuose. „Kaspersky Lab“ siekia dalintis informacija apie savo kibernetinių grėsmių tyrimus, kuri leis skaitmeniniai teismo ekspertizei greičiau nustatyti elektroninius nusikaltėlius.
„Dalijimasis žvalgybos informacija yra gyvybiškai svarbus sprendžiant šiandienos vis didėjantį kibernetinių grėsmių mastą, ir mes didžiuojamės tuo, kad galime sustiprinti bendradarbiavimą su INTERPOL kovoje su elektroniniais nusikaltimais“, – sakė Anton Shingarev, „Kaspersky Lab“ ryšių su visuomene viceprezidentas. „Mūsų ekspertai yra lyderiai kibernetinio saugumo tyrimų srityje ir kartais mes esame vieninteliai tiekėjai, kurie tuo metu gali nustatyti tam tikrą infekciją. Toliau stiprindami mūsų santykius su INTERPOL, tikimės remti teisėsaugą keisdamiesi svarbia informacija apie konkrečias kibernetinio nusikalstamumo situacijas atitinkamose šalyse. Kai kibernetinis nusikalstamumas tampa vis sudėtingesnis ir greitai keičiasi, privatus sektorius dažnai saugo vertingus duomenis apie kenkėjišką programinę įrangą, kurie gali būti itin svarbūs sprendžiant tam tikras bylas“.
„Naujasis INTERPOL susitarimas su „Kaspersky Lab“, tai papildomas žingsnis tęsiant pastangas užtikrinti, kad visame pasaulyje teisėsaugos institucijos turėtų prieigą prie informacijos, reikalingos kovai su kibernetinėmis grėsmėmis“, – sakė Noboru Nakatani, IGCI vykdomasis direktorius.
„Mes matėme, kaip svarbu bendradarbiauti su privačiuoju sektoriumi siekiant veiksmingai kovoti su šiuo pasauliniu reiškiniu, kurio sudėtingumas ir mastai tik toliau didėja“, – pridūrė ponas Nakatani.