Įvertinus užsitęsusį pajamų iš reklamos internete mažėjimą, kai kurie tinklapiai imasi naujų sąskaitų padengimo priemonių, įskaitant ir vartotojų kompiuterių bei telefonų energiją kriptovaliutos „kasybai“, praneša „The Guardian“.
Geriausiu atveju tai sulėtins vartotojų įrenginius, o blogiausiu tai gali tuštinti greitai nusodinti akumuliatorių ar netgi ženkliai padidinti sąskaitą už elektrą. „BitTorrent“ technologiją išnaudojantis, jau dešimtmetį vis bandomas uždaryti tinklapis „The Pirate Bay“ bei JAV vaizdo įrašų transliavimo tinklapis „Showtime“ – tai tik du žymiausi pavyzdžiui, kuriuose saugumo ekspertai aptiko slaptą kodą „kasimui“, kurį tinklapis neatsiklausęs vartotojo nusiuntė į naršyklę.
Kriptovaliutos, tokios kaip bitkoinai ir vėliau atėję analogai, yra palaikomi „kasyklų“ sistema, kurios esmė – pirmiesiems atlikti sudėtingas duomenų analizės ir skaičiavimo problemas ir už tai gauti kažkokį skaičių „valiutos“. Tačiau norint ką nors „iškasti“ namų kompiuterio neužteks, prireiks milžiniškų resursų, kurie ne tik yra itin brangūs, tačiau ir jų elektros sąnaudos yra didžiulės. Todėl čia „į pagalbą atėjo“ nelabai legalus būdas išnaudoti tinklapio lankytojus.
Tinklapių naudojamų „kasyklų“ veikimo principas yra toks: sąskaitas už elektrą apmoka lankytojas, o naudą gauną tinklapio savininkai. Ilgalaikėje perspektyvoje tokia praktika gali vartotojus priversti dar dažniau naudotis įvairaus pobūdžio blokavimo įrankiais. Blokuoti „kasyklas“ taip pat paprasta, kaip ir reklamas, ir metodai yra naudojami iš esmės tie patys. Dvi iš esmės lygiavertės programos, kurias įsidiegus į naršyklę, galima tikėtis bitkoinų „kasyklų“ blokavimo yra „minerblock“ ir „No Coin“.