„Kaspersky Lab“ šioje pramonėje jau 20 metų, bet pastaruosius penkerius metus yra melagingai kaltinami dėl neetiškų ryšių su vyriausybinėmis organizacijomis ir grėsmės kėlimu JAV nacionaliniam saugumui. Pasaulis matė penkerius metus prielaidų, gandų ir sąmokslo teorijų, bet nei vieno įrodymo.
Nepaisant to, kaip šio „išpuolio“ kulminaciją, JAV vyriausybė išsiuntė direktyvą federalinėms agentūroms, kuriose nurodoma nutraukti „Kaspersky Lab“ produktų naudojimą. Tačiau vis dar trūksta įrodymų, nes šie kaltinimai ir toliau grindžiami melagingais tvirtinimais ir klaidingomis prielaidomis.
„Esminis nesusipratimas yra tas, kad JAV vyriausybė teigia, jog „Kaspersky Lab“ pagal Rusijos įstatymus gali būti verčiama teikti klientų duomenis Rusijos vyriausybei. Tiesa, kad tokie įstatymai egzistuoja ir daugumoje Europos šalių jie yra naudojami siekiant sustabdyti teroristinę veiklą. Tačiau šie įstatymai ir priemonės yra taikomi telekomunikacijų bendrovėms ir interneto paslaugų teikėjams. „Kaspersky Lab“ neteikia ryšio paslaugų, taigi bendrovei netaikomi šie įstatymai ar kitos vyriausybės priemonės, įskaitant Rusijos „System of Operative-Investigative Measures“ (SORM)“, – sako Leif Jensen, „Kaspersky Lab Nordic & Baltic“ generalinis direktorius.
Tvarkant klientų duomenis pagrindinis „Kaspersky Lab“ tikslas – pagarba žmonių privatumui ir duomenų apsauga. Duomenys, kurie yra apdorojami, labai svarbūs norint nustatyti naujas ir dar nežinomas grėsmes, pvz., „WannaCry“ ir „ExPetr“. Taip norima suteikti vartotojams geresnius apsaugos produktus. Siekiant sustiprinti apsaugos galimybes analizuojami dideli kiekiai duomenų iš milijonų įrenginių, šią priemonę taiko dauguma IT saugumo tiekėjų visame pasaulyje. Tai būtina norint apsaugoti vartotojus nuo elektroninių grėsmių.
Ši informacija apribota ir naudojama tik tam, kad pagerinti aptikimo algoritmus, tobulinti produktų veiklą ir pasiūlyti geresnius sprendimus mūsų klientams. Be to, duomenys, siunčiami į „Kaspersky Lab“, nėra priskirti konkrečiam asmeniui.
Mes nuolatos siūlome dirbti su organizacijomis, kad sumažintume jų susirūpinimą. Ir kiekvieną kartą įrodėme, kad esame verti pasitikėjimo. Taip visame pasaulyje pelnėme verslo įmonių, vyriausybių ir kovos su nusikalstamumu agentūrų paramą. Tiesą sakant, galima būtų teigti, kad mūsų produktai buvo išbandyti daugelio geriausių verslo atstovų.
Tačiau šiame geopolitiniame žaidime nukentėsime ne tik mes. Deja, labai tikėtina, kad šie veiksmai ribos bendradarbiavimą pasaulinėje kovoje su tikruoju priešu – kibernetiniais nusikaltėliais. Šioje pramonėje, kovojant su elektroniniais nusikaltėliais, bendradarbiavimas yra ir visados buvo esminis komponentas.
„Kaspersky Lab“ tiki, kad tarptautinis bendradarbiavimas yra vienintelis būdas kovoti su nenutrūkstamu kibernetiniu nusikalstamumu. Todėl, siekiant apsaugoti įmones ir vartotojus visame pasaulyje, mes ir toliau bendradarbiausime su skirtingų šalių elektronine policija, įskaitant JAV, jei jie to norės, taip pat Interpolu bei Europolu.
Eugene Kaspersky pasiūlė pateikti bendrovės šaltinio kodą oficialiam auditui ir priėmė kvietimą liudyti JAV „House of Representatives Committee on Science, Space, and Technology“ komiteto rūmuose, ir jei jis gaus pagreitintą vizą, ketina viešai aptarti bendrovei mestus kaltinimus. „Kaspersky Lab“ ir toliau daugiausia dėmesio skirs geriausioms kibernetinio saugumo technologijoms pasaulyje ir investuos į geriausias pramonės priemones, skirtas apsaugoti įmones ir vartotojus nuo visų tipų kibernetinių grėsmių.
„Mes nesame patenkinti šia situacija, su kuria susidūrėme, todėl ir toliau ginsime save. Bet svarbiausia – neleisime, kad tai atitrauktų mus nuo mūsų darbo! Ir toliau bendradarbiausime su mūsų dabartiniais ir naujais partneriais Lietuvoje bei visame pasaulyje, dalinsimės savo žiniomis bei moksliniais tyrimais, kaip ir visados tai darėme. Neleisime, kad mums trukdytų siekti mūsų tikslo – kartu su savo klientais ir partneriais padaryti pasaulį saugesniu“, – sakė Leif Jensen.