Šiandien pasaulyje pirmaujantis palydovų operatorius „SES“, kurio viena iš telekomunikacinių stočių yra Latvijoje, pranešė, kad pradeda naująją pasaulinės „debesų“ ryšio technologijų ir didelės galios duomenų perdavimo paslaugų erą. „O3b mPower Multi-Terabyte“ siųstuvas yra visų laikų galingiausias, lankstus ir keičiamas palydovinis tinklas, kuris vartotojams užtikrins veiksmingą didelės galios jungtį visame pasaulyje.
Besiplečiantis „SES“ tinklas arba didėjanti duomenų talpa, pritaikant „O3b mPOWER“ palydovinę sistemą, sutelks ir aukščiausiu lygiu įdiegs novatoriškas kosmoso ir žemės technologijas. Taip pat suteiks dinamiško mobilumo paslaugas, leidžiančias oro ir jūrų keleiviams naudoti neribotą informaciją fiksuotų verslo duomenų srityje, o vyriausybėms – elektroninį administravimą. Palydovų sistemos „O3b mPOWER“ tinklo veikimo pradžia planuojama 2021 m. „SES“ jau sudarė sutartis su pirmuoju „mPOWER“ technologijų partneriu, „Boeing Satellite Systems“, dėl septynių vidutinės žemės orbitos MEO palydovų sukūrimo. Palydovinė sistema turės 30 000 visiškai sulankstomų ir reguliuojamų spindulių, kurie gali būti perkeliami ir įjungiami realiuoju laiku, kad būtų galima pritaikyti prie greito augimo galimybių ir efektyviai išnaudoti visas laiko juostas. „O3b mPOWER“ užtikrins neprilygstamą beveik 400 milijonų kilometrų, arba keturis penktadalius žemės paviršiaus, aprėptį.
Vidutinės žemės orbita (MEO), dar vadinama „dangaus pluoštu“, yra nutolusi 8000 km nuo Žemės. Visi palydovai, kurių kiekvienas veikia kaip pluoštas, užtikrinantis galimybę pristatyti iki 1,6 gigabitų per sekundę (Gbps). Palydovai MEO orbitoje juda greičiau nei Žemė, jie kerta horizontą per 360 minutes. Tai pakaitomis leidžia palydovo signalui keliauti šviesos greičiu ir suderinti šviesos greitį su nenutrūkstančiu tikslumu.
„SES“ jau sėkmingai valdo vienintelę ne geostacionarią plačiajuosčio ryšio sistemą naudodama 12 MEO palydovų. Kitus aštuonis MEO palydovus planuojama paleisti 2018 m. ir 2019 m.