Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA tapo Europos Komisijos inicijuotos Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicijos nare. Asociacijos teigimu, skaitmeniniai įgūdžiai yra neatsiejama ketvirtosios pramonės revoliucijos sąlyga, todėl naudojantis narystės koalicijoje privalumais bus siekiama dar labiau stiprinti asociacijai priklausančių įmonių darbuotojų kvalifikaciją ir glaudžiau bendradarbiauti su profesinio mokymo ir aukštojo mokslo įstaigomis.
Koalicija skaitmeninius įgūdžius įvardija kaip tam tikrus naudingus gebėjimus: nuo informacijos paieškos internete ir skaitmeninio turinio kūrimo iki darbininko gebėjimo dirbti su kompiuteriu valdomomis robotinėmis staklėmis.
„Tapdami šios koalicijos nariais, puikiai suprantame, kad ūkio ir ekonomikos srityje prioritetą svarbu teikti kartu su ketvirtąja pramonės revoliucija ateinančioms skaitmeninėms technologijoms, naujoms medžiagoms ir lankstiems gamybos metodams diegti. Siekiant neatsilikti nuo Europos technologinio progreso, būtina skatinti skaitmeninių technologijų diegimą Lietuvos inžinerinės pramonės įmonėse, kartu užtikrinant su tomis technologijomis dirbančių ir ateityje dirbsiančių žmonių skaitmeninius įgūdžius“, – sako Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA direktorius Gintaras Vilda.
Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicija įkurta siekiant sumažinti skaitmeninių įgūdžių trūkumą. Koalicija akcentuoja ne tik aukštos kvalifikacijos informacijos ir ryšių technologijų specialistų svarbą, bet ir tokių prioritetinių sričių kaip inžinerinės pramonės, sveikatos apsaugos, žemės ūkio specialistų perkvalifikavimą ir kvalifikacijos kėlimą. Remiantis Europos Komisijos nuostatais, tikintis proveržio ugdant minėtus specialistus kritiškai svarbūs tampa profesinių mokyklų mokytojų įgūdžiai.
Pasak G. Vildos, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija įvairiomis priemonėmis skatins į ją susivienijusių įmonių darbuotojų kvalifikacijos kėlimą skaitmeninių įgūdžių srityje, dar glaudžiau bendradarbiaus su mokslo ir švietimo įstaigomis, o ateityje sieks įgyti Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicijos oficialios partnerės statusą, savo iniciatyvomis ir projektais prisidėdama prie visos koalicijos svarbos įtvirtinimo ir veiklos stiprinimo. Šiuo metu LINPRA asociacija kartu su partneriais „Baltec CNC Technologies“, „Praktinio mokymo akademija“, Kvalifikacijos ir profesinio mokymo centru bei Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru, įgyvendina didžiausią Europos Sąjungoje metalo apdirbimo mašinų operatorių mokymo projektą „Industry 4.0 CHAlleNGE: Empowering Metalworkers For Smart Factories Of The Future (4CHANGE)“. Šis projektas planuojama prisidės prie geresnių skaitmeninių įgūdžių ateities gamyklose.
Be to, pasak LINPRA direktoriaus, didėjant programinės įrangos integracijai į produktus, pramonėje reikės vis daugiau elektronikos ir programinės įrangos inžinierių. Todėl LINPRA palaiko idėją, kad programavimo ir kodavimo, bendrieji kompiuterių naudojimo įgūdžiai būtų ugdomi jau pradiniame mokyme, todėl tai bus vienas iš asociacijos, kaip koalicijos narės, tikslų Lietuvoje.
Numatoma, kad Europoje jau 2020 m. visose darbo vietose reikės skaitmeninių įgūdžių, o dėl intensyvaus technologijų taikymo pramonėje, sveikatos apsaugos ir žemės ūkio sektoriuose, darbo pasaulyje gali trūkti iki pusės milijardo informacijos ir ryšių technologijų specialistų. Skaičiuojama, kad šiuo metu pagrindinių būtinų skaitmeninių įgūdžių neturi net 44 proc. europiečių.