Europos Komisija, ES valstybės ir gamintojai turi užtikrinti buities prietaisų patvarumą, o jų nusidėvėjimas neturi būti dirbtinai suplanuotas, antradienį pažymėjo Europos Parlamentas. Rezoliucijai pritarė 662 EP nariai, nepritarė 32, o susilaikė 2.
Europarlamentarai ragina užkirsti kelią „suplanuotam“ gaminių nusidėvėjimui ir pratęsti buitinių prietaisų eksploatavimo trukmę. Šiuo tikslu jie siūlo ES lygiu sukurti nepriklausomą buities prietaisų testavimo sistemą, taip pat nustatyti kiekvienos gaminių kategorijos minimalaus atsparumo kriterijus. Be to, rezoliucijoje siūloma pratęsti gaminių garantijos laikotarpį užtrukus taisymui, palengvinti atsarginių dalių įsigijimą, taip pat vengti baterijų ir šviesos diodų (LED) integravimo prietaisuose.
Savo ruožtu Europos Komisija raginama sukurti svarbiausių vartojimo prekių, visų pirma didelių buitinių elektros prietaisų, naudojimo „skaitiklį“ ir neprivalomą ženklinimą, kuris rodytų gaminio patvarumą, projektavimo ekologiškumą, atnaujinamumą ir pataisymo galimybes.
Eurobarometro apklausa parodė, jog 77 proc. ES vartotojų prieš įsigydami naujus buities reikmenis norėtų pabandyti pataisyti sugedusius.
„Turime užtikrinti, kad įsigyjamus prietaisus būtų galima pataisyti. Telefonų baterijos neturėtų būti priklijuotos prie korpuso, o veikiau palaikomos varžtais, kad nereikėtų išmesti telefonų, kai jų baterija sugenda. Vartotojai turi žinoti, kokia yra prietaisų veikimo trukmė ir kaip juos pataisyti“, – pažymėjo EP pranešėjas Pascal Durand (Žalieji, Prancūzija).