Elektronika.lt
 2025 m. sausio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 22 d. 14:15
Tyrime apie skaitmenizacijos poveikį psichikos sveikatai – ir Lietuvos jaunimo indėlis
Sausio 22 d. 11:25
„ChatGPT“ darbe: leisti, riboti ar uždrausti?
Sausio 22 d. 08:25
„Xiaomi“ pristatė „Redmi Note 14“ išmaniųjų telefonų seriją – flagmano lygio technologijos tapo prieinamos plačiai auditorijai
Sausio 21 d. 20:18
Maršrutų planavimo modulis – kaip pasirinkti tinkamą sprendimą
Sausio 21 d. 17:39
2024-ųjų kainų svarstyklės elektros rinkoje: nuo 1,83 Eur iki 667,13 Eur už megavatvalandę
Sausio 21 d. 14:16
„Thinkdiag“ diagnostikos sistema – visos funkcijos ir privalumai jūsų automobiliui
Sausio 21 d. 11:30
Internetiniai žaidimai gali ir būti naudingi: psichologė įvardijo, kodėl vaikams jų drausti nereikėtų
Sausio 21 d. 08:53
Kamuoja namuose lėtai veikiantis internetas? Pateikiame 7 paprastus patarimus (1)
Sausio 20 d. 20:25
LG 2025 metais iš naujo apibrėš namų pramogas su pažangiomis naujovėmis
Sausio 20 d. 17:46
Dirbtinio intelekto klaidos versle – kas turi prisiimti atsakomybę? (1)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Rosatom“ ruošiasi sunkiems laikams ir žvalgosi į vandenyną

Publikuota: 2017-06-22 08:23
Tematika: Verslo naujienos
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Įvykdžiusi turėtus atominių elektrinių statybos užsienio valstybėse užsakymus, Rusijos valstybinė atominės energetikos korporacija „Rosatom“ gali likti be užsienio klientų. Šią žinią paviešino korporacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Peršukovas. Tokią padėtį, anot jo, lemia vis mažėjantys atominės energetikos rinkos poreikiai.

Apie tai, kad pasaulinė naujų branduolinių jėgainių statybos rinka pamažu traukiasi, o visos iki šiol turėtos galimybės beveik išnaudotos, „Rosatom“ vadovo pavaduotojas V. Peršukovas kalbėjo Novosibirske vykusiame forume „Technoprom 2017“, rašoma svetainėje rbc.ru. „Akivaizdu, kad rinka traukiasi, todėl, siekdami užtikrinti nuolatinę korporacijos plėtrą ir įvykdyti užsibrėžtus su EBITDA susijusius planus, maždaug 40 proc. pelno iki 2030 metų turėsime užsitikrinti vykdydami su rinka tiesiogiai nesusijusius branduolinių technologijų projektus. Kitos išeities tiesiog nėra“, – sakė V. Peršukovas.

„Turimų užsakymų paketą sudaro milžiniška 130 mlrd. JAV dolerių (maždaug 116,5 mlrd. eurų) suma. Tai tik vidurinio dydžio užsakymų portfelis. Tačiau jau dabar darosi sunku įsivaizduoti, kur dar ieškoti atominių elektrinių statybos užsakovų“, – aiškino V. Peršukovas. Jis įsitikinęs, kad korporacijai „Rosatom“ metas pereiti prie techninės atominių elektrinių priežiūros paslaugų, tarp kurių – branduolinio kuro tiekimas ir įvairūs remonto darbai.

Vis dėlto V. Peršukovas pripažįsta, kad tokia veikla įmonės plėtros negarantuoja. Iki 2020–2025 metų korporacija dar sugebės rasti įprastais savo pasiūlymais besidominčių klientų ir užsakovų, tačiau vėliau tą padaryti bus vis sunkiau. V. Peršukovas, be kita ko, pridūrė, kad „Rosatom“ žengia į ant vandens plūduriuojančių atominių elektrinių rinką, nes „salų valstybės rodo tikrai didelį susidomėjimą“ šio tipo jėgainėmis. Šių metų gegužės pabaigoje svetainėje rbc.com buvo pranešta apie „Rosatom“ ketinimus prisijungti prie Čilės vyriausybės iniciatyva organizuojamos ličio perdirbimo programos.

Šis metalas yra būtinas išmaniųjų telefonų ir elektromobilių akumuliatorių gamybos komponentas. Siekdama savo tikslų korporacija sudalyvavo Čilės vyriausybės suorganizuotame renginyje „Lithium Call Roadshow“. Tai buvo pirmasis atrankos etapas, į kurį buvo sukviestos įmonės, pareiškusios norą prisidėti prie Čilėje vykdomos ličio katodų, akumuliatoriams skirtų komponentų ir kitų ličio gaminių gamybos.

Per Sankt Peterburge vykusį tarptautinį ekonomikos forumą korporacija „Rosatom“ pasirašė susitarimą dėl gamyklos statybos Alabugos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Dokumentas buvo pasirašytas respublikos vadovo Rustamo Мinichanovo ir korporacijos „Rosatom“ direktoriaus Aleksejaus Lichačiovo. Kaip tada teigė A. Lichačiovas, naujoje gamykloje anglies pluoštą pavyks pagaminti naudojant beveik vien nuosavas žaliavas.

„Pagrindinis statybvietės Alabugoje pasirinkimo kriterijus – nedidelis atstumas iki galutinio naudotojo. Didelį projekto efektyvumą žada ir ketinamas realizuoti jungtinių investicijų modelis. Naujoje gamykloje iš vietinių žaliavų pagamintu anglies pluoštu bus galima aprūpinti tiek karinės pramonės kompleksus, tiek ir plataus vartojimo produkcijos gamyklas“, – sakė korporacijos „Rosatom“ vadovas.

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) duomenimis, visame pasaulyje šiuo metu statoma 60 branduolinių jėgainių blokų, o veikia – 449 blokai, priklausantys trisdešimtyje šalių esančioms atominėms elektrinėms. Tenka pripažinti, kad naujų atominės energetikos objektų statybos planų nemažai valstybių atsisakė po Fukušimos atominėje elektrinėje įvykusios avarijos. Pavyzdžiui, visi Taivane veikiantys atominės energetikos objektai šiuo metu gamina tik 16 proc. visos įmanomos elektros energijos, be to, iki 2025 metų jų veikimas turėtų būti nutrauktas. Gegužę už tai, kad būtų atsisakyta atominės energijos gavybos, nubalsavo Šveicarijos referendume dalyvavę piliečiai, o dar anksčiau tokiu pat keliu pasuko ir Vokietija.

Jungtinėse Valstijose atominei energetikai tenkančius 20 proc. iki 2050 metų ketinama sumažinti iki 11 proc. Branduolinių jėgainių darbo apsukas žada mažinti ir naujasis Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (šiuo metu net 85 proc. šalyje vartojamos energijos yra branduolinės kilmės). O štai Kinija iki 2026 metų turėtų tapti stambiausia pasaulio atomine energetika: valstybė nusiteikusi kone triskart padidinti dabartinius atominės energijos gavybos rodiklius.

Atsižvelgdami į susiklosčiusią situaciją, korporacijos „Rosatom“ vadovai buvo priversti galvoti apie naujas veiklos kryptis, tokias kaip nedidelio masto hidroenergetika ir vėjo energijos išnaudojimas, branduolinė medicina, branduolinių tyrimų ir technologijų kūrimo centrų statyba, šiluminių jėgainių priežiūra, kompozitinių medžiagų gamyba ir kt. Remiantis korporacijos strategijomis, naujais šaltiniais gaunamos įmonės įplaukos iki 2030 metų turėtų sudaryti ne mažiau kaip 30 proc. visų pajamų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
TSMC netrukus pradės gaminti savo lustus Amerikoje

TSMC Arizonos mikroschemų gamykla yra baigiamajame masinės gamybos pajėgumų diegimo etape. Naujame pranešime patvirtinama, kad „Apple“ baigia tikrinti Amerikoje pagamintus TSMC lustus, o masinė gamyba turėtų prasidėti vėliau šį ketvirtį.

„Moller Baltic Import": 2024 m. „Volkswagen“ pirmavo pagal elektromobilių pardavimus, o „Audi“ – populiariausias „premium“ prekės ženklas

„Audi“ automobilių importuotoja Lietuvoje ir Latvijoje bei „Volkswagen“ importuotoja Baltijos šalyse bendrovė „Moller Baltic Import“ 2024 m. klientams pristatė beveik 11 tūkst. automobilių, t. y. 16 proc. daugiau nei užpernai.

Praėjusių metų paskutinį mėnesį vėjo elektrinės pagamino didžiausią elektros energijos kiekį Lietuvos istorijoje

Praėjusių metų paskutinį mėnesį vėjo elektrinės pagamino didžiausią elektros energijos kiekį Lietuvos istorijoje – 442,1 GWh, dėl to didmeninės elektros kainos tris mėnesius išliko stabilios.

2025 m. sausis
2025-01-21 19:39
Didmeninės elektros kainų vidurkis mažėjo
2025-01-20 19:24
2024 m. „Renault Group“ rezultatų augimą lėmė naujų modelių gausa
2025-01-19 19:15
Gruodį didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo vos 1 proc.
2025-01-15 21:04
Lietuvoje elektros didmeninės kainos 6 proc. mažesnės nei Latvijoje ir Estijoje
2025-01-15 12:31
Tvarių inovacijų proveržiui skiriama dar 10 mln. eurų – startavo priemonė „Žaliasis eksperimentas+Ecoinovacijos“
2025-01-15 10:21
Sumažėjusi vėjo gamyba ir atvėsę orai išaugino elektros kainas Lietuvoje
2025-01-14 16:03
IPO rinkos 2025-aisiais: ar daugiau optimizmo atneš ir gausiau sandorių?
2025-01-13 15:23
Didmeninės elektros kaina, didėjant vartojimui po šventinio laikotarpio, kilo
2025-01-11 10:32
Kinijoje išaugo „Tesla“ elektromobilių pardavimai, tačiau bendri rezultatai – gerokai prastesni nei anksčiau
2025-01-10 07:10
Skaitmeninės Europos programa pritraukė 39,39 mln. eurų investicijų ir paskatino inovacijas
2025-01-09 19:40
Lietuvoje elektra praėjusiais metais buvo pigesnė nei Lenkijoje ir Latvijoje
2025-01-09 16:39
„Fintech“ paslaugomis naudojasi kas trečias lietuvis, dar 19 proc. ketina išbandyti
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama