Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 13 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 13 d. 12:29
Dauguma vartotojų nebepasitiki nuo sukčių nukentėjusiomis įmonėmis
Lapkričio 13 d. 10:49
Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai
Lapkričio 13 d. 08:50
Technologijos miegamajame – naujausios inovacijos gali padėti pagerinti miego kokybę
Lapkričio 12 d. 20:23
Jau 2025 m. vidutinio ir smulkiojo verslo laukia svarbūs pokyčiai – ar verta baimintis duomenų teikimo į i.EKA? (2)
Lapkričio 12 d. 18:14
Kaip „Mac“ kompiuterio garsą mažinti ar didinti mažesniais žingsneliais
Lapkričio 12 d. 16:42
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje
Lapkričio 12 d. 14:46
Elektrinių paspirtukų paruošimas žiemojimui: ką svarbu žinoti?
Lapkričio 12 d. 12:47
VU ekspertų diskusija: Nobelio premijos laureatų mokslas – kasdienybė Saulėtekyje
Lapkričio 12 d. 10:25
Lietuvoje debiutuos du nauji „Kia“ elektromobiliai
Lapkričio 12 d. 08:18
Dirbtinio intelekto įrankiai mokyklose: kurios šalys šią technologiją panaudoja veiksmingiausiai?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Bus drama: grėsmę pajutusi „Intel“ ruošiasi kirsti „Microsoft“ per pakinklius

Publikuota: 2017-06-14 13:23
Tematika: Verslo naujienos
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Bendrovė „Intel“, švęsdama x86 procesorių architektūros 39 metines (pirmasis 8086 procesorius prekyboje pasirodė 1978 metų birželio 8 dieną), rėžė visai ne šventišką prakalbą – grasinimais apdalino visas įmones, bandančias vystyti x86 emuliavimo technologijas, rašo arstechnica.com.

„Intel“ savo tinklaraštyje surašė visas investicijas, kurias kompanija skyrė x86 instrukcijų rinkinio tobulinimui ir plėtimui, kaip kompiuterių pasaulio dinozauro vardo vertą architektūrą pavertė modernumo viršūne. Bet antroje to paties įrašo dalyje esama ir nelabai malonių detalių: „Intel“ pažymėjo, kad didelė dalis šių technologijų yra patentuotos ir kad savo patentus ginti „Intel“ tikrai moka: šios įmonės teisininkai jau yra nuskriaudę AMD, VIA, „Cyrix“ ir „Transmeta“ bendroves.

Tinklaraščio įraše jokie vardai atvirai neminimi, tačiau ganėtinai nesudėtinga suprasti, kad grasinimai skirti „Microsoft“ ir galbūt šiek tiek „Qualcomm“. Kažkada vėliau šiais metais kelios kompiuterius gaminančios bendrovės – „Asus“, HP, „Lenovo“ ir galimai keletas kitų – pristatys nešiojamuosius kompiuterius su „Windows“ operacine sistema, tačiau veikiančius ARM architektūros procesorių (konkrečiai – „Qualcomm's Snapdragon 835“) pagrindu.

Nors tai ne pirmas kartas, kai „Microsoft“ bando sutaikyti „Windows“ su ARM architektūra (2012 metais buvo išleista nesėkminga „Windows RT“ versija), bet šį kartą padėtis yra visiškai kitokia: šį kartą ARM kompiuteriams skirta „Windows“ versija bus su programiniu x86 architektūros emuliatoriumi, kuris suteiks galimybę šiuose kompiuteriuose naudoti daugumą, o gal net ir visas 32 bitų x86 architektūrai sukurtas programas.

Toks suderinamumas reiškia, kad ARM architektūros procesoriai pradės smarkiai spausti „Intel“ konkurenciniame lauke – skirtingai nei kompiuteriai su „Windows RT“, kuriems buvo būtina specializuota programinė įranga, naujieji kompiuteriai galės „suvalgyti“ viską, kas sukurta įprastiems „Windows“ su papildomais privalumais – jie bus pigesni, ilgiau veiks be elektros šaltinio, bus lengvesni. Kitaip tariant, jie kelia tikrą grėsmę „Intel“ dominavimui nešiojamųjų kompiuterių rinkoje. Tad savo tinklaraščio įrašu procesorių gamybos gigantas įspėja: jeigu spausite mus konkurencijos lauke, mes jus spausime teisme.

Tikslios x86 architektūros emuliavimo vingrybės „Windows 10“ sistemoje nėra žinomos – „Intel“ teisininkams bus be galo svarbu išsiaiškinti, kuriuos tiksliai x86 plėtinius palaikys šis emuliatorius. Didžioji dalis 32 bitų x86 architektūros instrukcijų rinkinio yra daugiau nei 30 metų senumo (debiutavo 1985 metais, kartu su 386 procesoriumi), tad jau nebėra apkarstytos patentinėmis apsaugomis. „Microsoft“ emuliatorius gali drąsiai ignoruoti ir tokius x86 instrukcijų plėtinius, kaip TSX, SGX ir MPE, nes jų praktiškai niekas nenaudoja. Dar kai kurie plėtiniai nėra būtini norint paleisti „Windows“ programas, tad jų taip pat galima nepalaikyti emuliatoriuje. Bet lieka keletas plėtinių, kurie plačiai naudojami programinėje įrangoje arba yra pakankamai nauji, kad juos saugotų patentinės teisės. Didžioji jų dalis patenka į SIMD (single instruction, multiple data) kategoriją, kuri dažnai naudojama tam tikro tipo skaičiavimuose, kurie taikomi vaizdo apdorojime, žaidimuose ir kitose srityse.

Naujausia šioje kategorijoje yra AVX instrukcijų šeima, kuri tikriausiai yra pakankamai nauja, kad programinės įrangos kūrėjai dar nebūtų nusiteikę aklai manyti, kad ją galima rasti bet kuriame procesoriuje (todėl dažniausiai kuria ir AVX pritaikytą, ir nepritaikytą programinės įrangos versiją, kuri, nors ir lėtesnė, bet už tai veikia senesniuose kompiuteriuose). Tuo tarpu AVX pirmtakas – SSE instrukcijų šeima – jau yra nelabai išvengiama.

Šį instrukcijų rinkinį pastarąjį dešimtmetį į visus savo procesorius diegė ir iki šiol pagrindinis „Intel“ konkurentas AMD. Tad jeigu programinės įrangos kūrėjai nenumatys, kad kompiuteris gali nepalaikyti SSE instrukcijų, programos tiesiog nulūš. Bėda ta, kad SSE šeima yra pakankamai nauja (kai kurie jos komponentai pristatyti nuo 1999 iki 2007 metų), kas reiškia, kad jai vis dar taikoma patentinė apsauga. Ir jeigu „Intel“ patentinėje apsaugoje numatytas jų taikymas ne tik techninio klonavimo, bet ir programinio emuliavimo atvejams, beveik neabejotina, kad „Microsoft“ neturės galimybių sukurti emuliatorių, kuris išvengia patentinės apsaugos pinklių.

Žinoma, gali būti, kad „Intel“ tokiu būdu tik bando kažką išgąsdinti, o kol „Microsoft“ neparodė, ką sukūrė, sunku pasakyti, ar „Intel“ turės prie ko prisikabinti. x86 patentavimo vingrybės yra puikiai žinomos ne tik „Intel“, bet ir „Microsoft“ teisininkams, tad būtų sunku įsivaizduoti, kad programinės įrangos gigantas, pats tą suvokdamas, užkeltų savo koją ant minos.

Be to, „Intel“ pajamų srautas yra labai stipriai priklausomas nuo „Microsoft“ verslo, tad net jei kažkokių smulkių patentinių pažeidimų ir bus, „Intel“ turėtų labai gerai pasvarstyti, ar verta pyktis su įmone, kuri užtikrina jai pajamas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Qualcom“ paskelbė naujausią finansinę ataskaitą

Paskelbusi IV ketvirčio finansinius rezultatus, „Qualcomm“ užbaigia sėkmingus metus. Ketvirtąjį fiskalinį ketvirtį bendrovės pajamos, palyginti su 2023 metų ketvirtuoju ketvirčiu, išaugo 19 proc., o grynosios pajamos beveik padvigubėjo +96 proc.

„Apple“ bando išvengti draudimo Indonezijoje: bendrovė paskelbė, jog ketina investuoti į gamyklą šioje šalyje

Naujausia informacija praneša, kad „Apple“ į naują gamyklą Bandunge investuos 10 mln. Pranešama, kad investicijos bus atliktos kartu su vietos „Apple“ tiekėja „Yageo Corporation“, o naujoji gamykla bus skirta „Apple“ prietaisų priedams ir komponentams gaminti.

„Litgrid“ 9 mėnesių rezultatai: atlikti sinchronizacijai būtini žingsniai, įgyvendinami svarbūs infrastruktūros projektai

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ šių metų trečiąjį ketvirtį atliko sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais būtinus žingsnius, įgyvendino elektros perdavimo tinklo patikimumą didinančius bei atsinaujinančios energetikos plėtrai ir geležinkelių elektrifikacijai svarbius projektus. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, bendrovės pajamos augo, o pelnas mažėjo.

2024 m. lapkritis
2024-11-13 13:28
Seimas pritarė Finansų ministerijos siūlymams, kurie pagerins mokėjimų paslaugų kokybę
2024-11-12 19:35
Į Lietuvos rinką įžengęs Estijos technologijų startuolis pristatė kilmės garantijų platformą
2024-11-11 12:59
Praėjusią savaitę elektros energijos kainų augimui įtakos turėjo vėjo elektrinių generacijos regione sumažėjimas
2024-11-10 13:57
Europos Sąjungos ir Kinijos konfliktas įgauna pagreitį: Pekinas ėmėsi rimtų veiksmų
2024-11-10 12:16
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
2024-11-10 10:53
Kinijos elektromobilių milžinė triuškina savo konkurentus: ženkliai padidino savo gamybos pajėgumus
2024-11-09 16:36
Kinija siekia suvienyti savo jėgas su Čekija
2024-11-09 13:12
„Oppo“ suvienijo jėgas su Kinijos automobilių milžine
2024-11-09 07:16
Kinijos automobilių gamintojai skaičiuoja rekordinius pardavimus
2024-11-08 21:03
Planšetinių kompiuterių pardavimai ir toliau auga: „Apple“ išlieka populiariausiu gamintoju
2024-11-08 18:51
„Samsung“ išlieka populiariausiu išmaniųjų telefonų gamintoju
2024-11-08 16:20
„OpenAI“ nepagailėjo lėšų pirkdama domeną chat.com
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama