Vandenilis, vandenilio energetika – šiandien vis dažniau mokslo ir verslo aplinkose girdimos sąvokos. Kasmet didėjantis energijos poreikis ir sparčiai auganti kaina skatina mokslininkus ir verslininkus ieškoti alternatyvių energijos šaltinių. Žingsnis po žingsnio artėjama prie energetikos, kurios pagrindinis energijos nešėjas – vandenilis.
2003 m. birželio 16–17 dienomis Briuselyje aukšto lygio ekspertų grupė, sudaryta Europos Komisijos, pristatė pranešimą „Vandenilis ir kuro elementai – mūsų ateities vizija“, kuriame akcentuojamas strateginio plano, skirto vandenilio ir kuro elementų technologijų tyrimams bei plėtrai, poreikis. Remiantis visomis šiame dokumente išdėstytomis ekspertų grupės rekomendacijomis, 2004 m. sausio mėn. įkurta Europos vandenilio ir kuro elementų technologijų platforma. Jos tikslas - palengvinti ir pagreitinti vandenilio ir kuro elementais pagrįstų energetinių sistemų bei sudedamųjų technologijų plėtrą ir taikymą transporte, pramonėje, buityje.
Atsižvelgdami į Europos vandenilio ir kuro elementų technologijų platformos tikslus, 2006 m. birželio 12 d. dvylika Lietuvos mokslo ir verslo sektoriaus atstovų įsteigė Lietuvos nacionalinę vandenilio ir kuro elementų technologijų platformą. Jos steigėjais tapo Vandenilio energetikos asociacija, Lietuvos energetikos institutas, Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus universitetas, UAB „Achema hidrostotys“, UAB „Norta“, UAB „Energenas“, UAB „Sklypo Energija“, UAB „Veroloda“, IDV „Acetilenas“, VšĮ „Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas“.
2006 m. rugpjūčio 1d. Lietuvos nacionalinė vandenilio ir kuro elementų technologijų platforma inicijavo projektą „Vandenilio ir kuro elementų technologijų, verslo ir mokslo tyrimų išvystymas Lietuvoje“. Detalūs projekto tikslai - parengti vandenilio ir kuro elementų technologijų platformos plėtros strategiją, galimybių studiją ir strateginių tyrimų planą, o taip pat aktyviai dalyvauti Europos vandenilio ir kuro elementų technologijų platformos veikloje bei ją viešinti. Projektą dalinai remia Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija.